İK’da Marka ve Pazarlama’yı ZİRVE’de konuştuk

 HRdergi olarak 2. İK’da Marka ve Pazarlama Yönetimi(HR Marketing) Zirvesi’ni
3 Aralık 2015’te Kariyer.net Resmi Sponsorluğu’nda İstanbul Marriott Hotel Asia’da düzenledik. Birbirinden başarılı uygulamaların, ilham verici fikirlerin ve paylaşımların yer aldığı zirvede İşveren Markası ve İK Pazarlama konuları tüm yönleriyle masaya yatırıldı.


HRdergi Genel Müdürü Alper Toper’in Hoşgeldiniz konuşmasıyla başlayan zirvenin ilk oturumunu ‘’İK kendini nasıl pazarlar?’’ başlıklı konuşmasıyla 4129Grey CEO&Chief Happiness Officer Alemşah Öztürk gerçekleştirdi.

Konuşmasında ‘’İK yönetimi değil, kültür yönetimi’’ diyerek kültürün işveren markası ve İK pazarlamasındaki önemine dikkat çeken Öztürk, İK’nın içerik üreten ve şirketlerde ilham veren bir organizasyon olması gerektiğine vurgu yaptı.

İK’nın eğlenceli, herkes tarafından anlaşılabilir ve tüketilebilir içerikler yaratarak güçlü bir işveren markası yaratabileceğine değinen Alemşah Öztürk, iç krizleri şirket değerleri doğrultusunda yönetmenin büyük bir atılım olduğunu da belirtti.

Değer katan, ilham veren deneyimler ve uygulamalar

Zirvemizde, ‘’Çalışanların aklında Bir’iz Bırakmak’’ başlıklı konuşmasıyla Doğuş Otomotiv İnsan Kaynakları Müdürü Berkay Okkan, ‘’Bir işveren markası yolculuğu: Kibar Holding’’ ile Kibar Holding Grup İK Müdürü Ufuk Özdemir, ‘HİKayenin Mimarı Kim? Hayal gücü kuvvetli, tasarım konusunda sınırları zorlayan,mükemmeliyetçi ve yenilikçi İK’cılar aranıyor…’’ ile DB Positive Yaratıcı Çözümler ve Proje Yönetimi Kurucusu Derya Babuç ve Oyuncu Umut Oğuz, ‘’GSK, İK Markalama örnekleri’’ ile GSK Türkiye Organizasyonel Gelişim Müdürü Zeynep Birgül, ‘’Sosyal Medya için içerik üretme sürecine çalışanlarımızı nasıl dahil ederiz? BSH çalışanlarının yeni şapkaları ‘BSH Blogger, Generation Blogger, BSH Gönüllüsü’’ ile BSH Ev Aletleri İnsan Kaynakları Başkan Yardımcısı Ahmet Aksoy, ‘’İK Marka Özü: Sahibi Sensin. Kurumsallaşan değil sosyalleşen bir işveren markası oluşturmak ve sürecin kamera arkasında yaşananlar...’’ ile sahibinden.com İş Destek’ten Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Güntulu Pamuk ve sahibinden.com Kültür ve İletişim Kıdemli Uzmanı Elif Hacıhaliloğlu, ‘’Çalışanların gözünde İnsan Kaynakları Markası’’ ile Şişecam Organizasyonel Gelişim Müdürü Elif Araç Çakır yer aldı.

 

DERGİ

HRdergi Nisan sayısı çıktı! İyi okumalar

SATIN AL Nisan 2024