Çalışanlara Özel Yardım ve Hediye Paketleri FlexoGift’te

Favorilere Ekle


Dijitalleşmeyi odağına alarak çalışan yan hakları, teşvik ve ödüllendirme alanlarında önemli projeler gerçekleştiren Sodexo Avantaj ve Ödüllendirme Hizmetleri, geliştirdiği dijital hediye platformu FlexoGift ile şirketlerin bu alandaki tüm ihtiyaçlarını tek bir adresten karşılıyor. Yeni nesil kurumsal hediye platformu FlexoGift ve Ramazan’a özel kampanya çalışmalarını Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Karan ile konuştuk.

Sodexo’dan ve kurumlara sunduğunuz hizmetlerden kısaca bahseder misiniz?

Sodexo Avantaj ve Ödüllendirme Hizmetleri olarak, çalışan deneyimini merkeze almış ve bu konuda uzmanlaşmış bir firmayız. 1993 yılından beri Türkiye’de faaliyet gösteriyoruz. Sadece restoran ve market değil, 80 bin hizmet noktasından oluşan üye ağımız ile Türkiye’de iş hayatı denince ilk akla gelen markalardan biriyiz. Faaliyet alanımızın önemli bir kısmını yemek kartı oluştursa da çalışan yan hakları, teşvik ve ödüllendirme, masraf yönetimi, sosyal yardımlar ve kurumsal hediye ve ulaşım hizmetleri alanlarında çözümler sunuyoruz.

Çalışan yan hakları, teşvik ve ödüllendirme alanlarında faaliyet gönderdiğinizden bahsettiniz. Bu kapsamda geliştirdiğiniz FlexoGift kurumsal hediye platformu hakkında biraz bilgi verebilir misiniz?

FlexoGift dijital kurumsal hediye platformumuz ile çalışanlara günlük hayatlarında kolaylıkla kullanabilecekleri, onlara kendi hediyelerini seçme özgürlüğü veren modern bir deneyim yaşatıyoruz.

Şirketler ise çalışanlarına günümüz beklentilerine uygun esnek bir hak sunarken uçtan uca dijital olan hediye çözümü sayesinde daha rahat, hızlı ve hijyenik bir operasyon yürütebiliyor. FlexoGift dünyasında gıda, giyim, e-ticaret, akaryakıt, teknoloji ve sağlıklı yaşam gibi birçok kategoride alışveriş yapma imkanı sunuyor. Çalışanlar, şirketleri tarafından yüklenen bakiyeleriyle aralarında A101, CarrefourSA, Hopi, Mars Sportif, Ofix, Opet, Teknosa, Trendyol gibi Türkiye’nin en saygın markaları bulunan 20 binden fazla noktadan ihtiyaçlarına uygun şekilde hediyelerini kendileri seçebiliyor.

Dijitalleşen süreçler sayesinde işverenler hızlı bir şekilde hediye bakiyelerini çalışanlarının telefonlarına SMS olarak gönderebiliyor. Böylece işverenler çalı- şanları nerede olursa olsun hediyelerini anlık olarak ulaştırarak operasyonel ve idari kolaylıklar elde ediyor. Çalışanlar ise bakiyelerini ihtiyaçlarına göre harcayarak kişiselleştirilmiş bir deneyim yaşıyor.

FlexoGift platformunda yaklaşan Ramazan ayı için şirket ve çalışanlara hangi paket seçeneklerini sunuyorsunuz?

FlexoGift uygulaması ile şirketlerin “koli yardım” süreçlerindeki dağıtım ve lojistik operasyona son veren dört ayrı Ramazan Paketi seçeneği sunuyoruz. Bu döneme özel olarak şirketlere avantajlı fiyatlarla sunulan FlexoGift Temel Gıda Paketi, FlexoGift Geniş Gıda Paketi, FlexoGift Karma Paket ve FlexoGift Tüm İhtiyaçlar Paketi; çalışanlara dijital hediye çeklerinin ihtiyaçlara göre kullanılmasına imkan sağlıyor.

FlexoGift firmaların ve çalışanların yeni dönemdeki ihtiyaçlarına nasıl bir çözüm sunuyor?

Değişen çalışma şekilleriyle birlikte “çalışan mutluluğu” ve “çalışan bağlılığı” İK’nın öncelikli gündem maddesi ve şirket verimliliğini sağlayan en önemli unsurlar olarak karşımıza çıkıyor. Bu ihtiyaca cevap verme odağıyla geliştirdiğimiz FlexoGift platformumuz, yan haklar dünyasına yeni bir soluk getiriyor. Çalışanların ihtiyaçlarının farklılaştığı bir dönemde tek tip ödül ve teşvik yerine, onlara 360 derece seçme özgürlüğü sunan, esnek, kolay ve dijital bir hizmet ile cevap veriyoruz.

FlexoGift sayesinde çalışanlar bakiyelerini harcamadan önce dilerlerse farklı marka çekleri ile son ana kadar değiştirebiliyor ve ister mağazada ister online alışverişte son kuruşuna kadar parçalı olarak harcayabiliyorlar. Şirketlerin sunduğu bu ayrıcalıklı yan hak aynı zamanda çalışanların motivasyonunun ve bağlılığının artırılmasına yardımcı olurken, şirketler plastik/kağıt kart, çek dağıtmaksızın yüzde 100 dijital olarak verimli bir operasyon yönetebiliyor.