Yabancı Dil Değerlendirmelerini, Pipplet’in “Yapay Zeka”sı Gerçekleştiriyor!


İşe alım süreçlerini son teknolojiyi kullanarak hızlandırmak isteyen İnsan Kaynakları profesyonellerine güzel bir haberimiz var! ETS Global’in yabancı dil ölçme testi Pipplet, geliştirdiği yapay teknolojisi sayesinde adayların İngilizce okuma, dinleme, konuşma ve yazma dil becerilerini 30 dakikada ölçüyor ve testin sonucunu sizinle hemen paylaşıyor. Özellikle fazla adayın değerlendirildiği sektörlerde zamandan ve bütçeden ciddi tasarruf sağlanması hedefleniyor.

10 ülkede 8,370 kişinin katılımıyla gerçekleştirilen Future Workplace isimli araştırmaya göre, dünyadaki şirketlerin %88’i İnsan Kaynakları süreçlerinde yapay zekayı içeren uygulamaları bir şekilde kullanıyor. Yapay zekayı içeren ürünler özellikle işe alım süreçlerinde İnsan Kaynakları profesyonellerine çok ciddi hız kazandırıyor. Bu ürünlerden biri de İngilizce dil değerlendirmelerinde dünya lideri olan ETS Global’in Pipplet Talent AI ürünü.

40’dan fazla dili ölçebilirsiniz

Dünya çapındaki 1,500’den fazla markanın, işe alınacak adayların veya kurum içi çalışanlarının yabancı dil seviyesinin belirlenmesinde Pipplet’i tercih ettiğini belirten ETS Global Türkiye Ülke Müdürü Akhan Özten; “Pipplet, 40’dan fazla yabancı dili 30 dakika ölçüyor ve 24 saat içerisinde de testin sonucunu kişiyle paylaşıyor. Pipplet Talent AI ürünümüz ise test sonuçlarını hemen gönderiyor. CEFR eşleniği bulunan testin kendine ait bir paneli olduğu için tüm süreci buradan yönetebiliyorsunuz.

Adaylara test linkinin mailini ve hatırlatma mailini gönderebilir, raporlarını görebilir ve diğer çalışma arkadaşlarınızla hızla paylaşabilirsiniz” diyor.

İK sisteminize hemen entegre edebilirsiniz

Kurumların işe alım süreçlerinde de kişilere çok özel bir deneyim yaşatmak istediklerini ve bu doğrultuda talepler aldıklarını paylaşan Özten, Pipplet özellikleriyle ilgili şunları söylüyor: “Her kurum, İnsan Kaynakları süreçlerinde bir teknolojik altyapı kullanıyor. Pipplet’in API özelliği sayesinde kurumların sistemlerine hemen entegre olabiliyoruz. Bunun yanı sıra İK süreçlerini yöneten bireylerden en çok ‘kuruma özel arayüz’ konusunda talep alıyoruz. Bu özelliği de hizmetlerimiz arasında sunuyoruz. Pipplet’in teknolojik altyapısı her işe alım sürecinde yaklaşık 20 saatlik zamandan ve enerjiden tasarruf sağlanmasına yardımcı oluyor.”

Pipplet Talent AI: Hız ve tasarruf

Yapay zekayı içeren Pipplet Talent AI ürününün kurumlara önemli avantajlar sağladığını dile getiren Özten, sözlerine şu şekilde devam ediyor: “Pipplet Talent AI 7 yılda 400 binin üzerinde yapılan testin iyi analiz edilmesi sonucu olarak çıkan bir ürün. Çok iyi bir güvenlik sistemi bulunduğu için de teste giren kişiye zaman ve mekan özgürlüğü tanıyor.

Pipplet Talent AI şu an için İngilizce dinleme, konuşma, okuma ve yazma dil becerilerini ölçüyor ve anında testin sonucunu paylaşıyor. Bu özelliği sayesinde de test başına maliyette ciddi avantajlar sağlıyor.”

 


 

Haberi pdf olarak okumak için görsele tıklayın.

DERGİ

HRdergi Temmuz - Ağustos sayısı çıktı! İyi okumalar...

SATIN AL Temmuz - Ağustos 2024