Genç profesyonelleri ödüllendirmek, performanslarını artırmak, uluslararası bir network’ün parçası yapmak için EF’e kulak verin…


Çalışanların beklentilerinin her geçen gün değiştiği, özellikle genç kuşak profesyonellerin kendilerini geliştirme beklentilerinin yükseldiği günümüzün çalışma ortamında, EF’in İK profesyonellerine çok özel bir önerisi var: Kuruluş, çalışanlarını ödüllendirmek için farklı yöntemler arayan, özellikle genç profesyonellerin performanslarını ve etkin iletişim becerilerini artırmayı arzu eden yöneticilere, bu çalışanların yurtdışı programlarına katılmaları için destek olma fırsatı veriyor.

“Programlarımıza katılan genç çalışanlar, aldıkları eğitim sonrasında dil becerilerini geliştirirken, yabancı dilde kendilerini ifade edebilmenin verdiği güven ile etkin iletişim becerileri gibi kişisel yetkinliklerinin de geliştiğini ifade ediyor” diyen Ülke Ürün Müdürü Nilay Ulutaş, yazılı ve sözlü iletişimde de yabancı dildeki yetkinliğin çalışan performansını ve kurumsal imajı büyük ölçüde etkilediğini belirterek, programların ayrıntılarını ve önerilerini bizlerle paylaşıyor.

Öncelikle bize EF hakkında kısaca bilgi verir misiniz?

EF Uluslararası Dil Merkezleri olarak 45 yılı aşkın zamandır, her yaş ve seviyeden öğrenciye 16 ülkede 40’ı aşkın okulumuz ile hizmet veriyor, dil eğitimi konusundaki kalite ve başarımız ile tanınıyoruz.

Her yıl dünyanın her yanından binlerce yetişkin ve genç profesyonelin dil eğitimi almak ve dünyayı gezmek için EF’i tercih etmesinin sayısız nedeni var: İngilizce, İspanyolca, Fransızca, İtalyanca, Almanca ve Çince eğitim veren, her açıdan yüksek standartlara sahip okullarımız; dünyanın en popüler şehirlerinde merkezi konumlarda yer alıyor ve British Council, English UK, EAQUALS ve ACCET gibi prestijli eğitim ve devlet akreditasyonlarına sahip...

Özellikle iş hayatındaki genç profesyonellere yönelik nasıl hizmetler sunuyorsunuz?

EF ile yurtdışında dil eğitimi, genç profesyonellerin geleceklerine yatırım yapabilmeleri için büyük bir fırsat. Eğitimleri sonrasında alacakları özel EFCELT raporu gibi yeterlilik belgeleri ile özgeçmişlerine değer katarken, bulundukları EF merkezinde farklı bir kültürü tanımak ve yeni bir ülkeyi keşfetmek için fırsat bulacaklar.

Geniş akademik kadromuz tarafından hazırlanan EF Efekta ™ System, iletişim esaslı öğrenim ile yenilikçi teknolojileri birleştiriyor. Böylece genç profesyoneller için kursları öncesi, sırası ve sonrasında yararlanabilecekleri araçları temin ederken, dili etkin ve hızlı bir biçimde öğrenmelerini de garanti ediyoruz: Seviyeniz yükselmez ise, başarana kadar ücretsiz eğitim veriyoruz.

Öğrencilerimizin kişisel ilgi görebilmesi için sınıflarımızda öğrenci sayısı 12-17 ile sınırlıyken, yetişkinlere özel mini grup kurslarımızda ise, genellikle 8-10 öğrencilik daha küçük sınıflarda eğitim veriyoruz. EF ile kursunuzu kişiselleştirebilmeniz mümkün, kurs tipinize bağlı olarak 4-10 özel ilgi dersi seçebilir, kurslarınızı rahatlatıcı bir serbest zaman paketi ile birleştirebilirsiniz.

Özel ilgi dersleri olarak, iletişim ve medya, sigortacılık, finans, inşaat, lojistik, ilaç sektörleri için İngilizce dersleri; iş İngilizcesi, TOEFL odaklı çalışmalar; Fransız şarap kültürü, ekoturizm, liderlik ve yönetim, politika ve toplum, tarih ve mimari, fotoğrafçılık ve İngiliz edebiyatı gibi farklı seçenekler sunuyoruz.

Ofislerimizde görevli uzman eğitim danışmanlarımız, dil becerilerinizi belirlemenize ve size en uygun okul ve kursu seçmenize yardımcı oluyor. Öğrenmeniz için gereken tüm araçların bulunduğu sınıflarımızda iletişim ve modern teknoloji olanakları bir arada veriliyor.

EF ile yurtdışında dil eğitimi, yurtdışında gerçekleştirilebilecek bir tatil için de en ekonomik yol. EF’te sadece dilinizin ilerlemesi için değil, aynı zamanda çok iyi zaman geçirmeniz için de elimizden geleni yapıyoruz.

Yapılan araştırmalara göre, eğlenmek öğrenme sürecinin önemli bir kısmını oluşturuyor. Bu yüzden her EF okulunda tam zamanlı çalışan ve serbest zamanlarınızı sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerle geçirmenizi sağlamak için uğraşan Aktivite Koordinatörleri bulunuyor. Koordinatörlerimiz, kaldığınız ülkeyi daha iyi tanıyabilmeniz için, çeşitli günlük veya hafta sonu gezileri düzenliyor.

Bu programlara katılmak genç profesyonellerin iş performansına nasıl katkı sağlayabilir?

Programlarımıza katılan öğrencilerimiz, aldıkları eğitim sonrasında dil becerilerini geliştirirken, yabancı dilde kendilerini ifade edebilmenin verdiği güven ile etkin iletişim becerileri gibi kişisel yetkinliklerinin de geliştiğini ifade ediyor.

Dil becerileri, profesyonellerin sektörlerindeki global gelişmeleri takip edebilmeleri ve bu gelişmelere eşzamanlı olarak uyum sağlayabilmeleri açısından da oldukça önemli... Yabancı müşteriler, ortaklar ve tedarikçiler ile yürütülen yazılı ve sözlü iletişimde de yabancı dildeki yetkinliğin çalışan performansını ve kurumsal imajı büyük ölçüde etkilediği yadsınamaz.

Genç profesyonelleri EF hizmetlerine yönlendiren, hatta bunu bir ödül olarak sunabilecek iş dünyası temsilcilerine neler söylemek istersiniz?

Çalışanların çokuluslu platformlarda şirketlerini en iyi şekilde temsil edebilmeleri ve uluslararası bir network’ün etkin bir parçası olmaları için dil becerilerinin gelişmesi yönünde başta İK yöneticileri tarafından desteklenmeleri gerektiğine inanıyoruz.

Şirket çalışanlarınız ve yakınlarının dil eğitimine ilişkin ihtiyaçlarını değerlendirmek ve önerilerde bulunabilmeniz için sizi Ankara ve İstanbul’da yer alan ofislerimize bekliyoruz.

EF Suadiye 0 216 363 33 15
EF Taksim 0 212 292 34 55
EF Ankara 0 312 468 05 55
www.ef.com.tr


“EF DENEYİMİ, ÖZGÜVEN VE İLİŞKİ BECERİSİ OLARAK GERİ DÖNÜYOR”

Alper Ekşioğlu, 25, Risk Yönetimi

“Benim için yurtdışına gitmek demek yeni yerler görmenin yanı sıra orada yaşayan ve oraya gelen diğer insanlarla da tanışmak, onların bakış açılarını da edinebilmek demek. Bu yüzden EF ile 2 ayrı ülkede 3 kez eğitim gördüm. Kendi başıma gittiğim her EF macerasından hep yeni bir arkadaş grubu ve bir sürü keyifli anı ile ayrıldım. 

Dönüp baktığım zaman en çok eğlendiğim ve kendime en çok yeni bir şeyler kattığım tatillerimin EF ile beraber geçtiğini söyleyebilirim. Gerek derslerde gerekse sosyal yaşamda geçirdiğiniz anlarda kendinizi, ülkenizi ve kültürünüzü açıklayan adeta bir ‘elçi’ olduğunuz için EF deneyimi size müthiş bir özgüven ve insan ilişkilerinde beceri olarak geri dönüyor. EF sayesinde sadece okulla ve sınıfla sınırlı kalmadım, içinde bulunduğum şehri en az şu an yaşadığım şehir kadar öğrendim, orada yaşayan insanlarla tanıştım ve o dili yaşatan kültürü daha iyi öğrenebildim”.

 

 

BU BİR ADVERTORIAL'DIR. 

DERGİ

HRdergi Nisan sayısı çıktı! İyi okumalar

SATIN AL Nisan 2024