Eğitimciler “zirvede” buluştu

 17. Eğitimciler Zirvesi’ni, 28 – 29 Mayıs tarihlerinde 24 oturum ve 31 konuşmacının
yer aldığı kapsamlı bir programla gerçekleştirdik.

Masters Training International’ın “Ana Sponsorluğunda”;
BIS Çözüm, DBE Davranış Bilimleri Enstitüsü, GlobalEnglish ve Tim Danışmanlık’ın
“Resmi Sponsorluğunda'' düzenlediğimiz zirvemizde, Türkiye ve dünyadan uygulayıcılar ve danışmanlar, deneyimlerini katılımcılarımızla paylaştı.

17. Eğitimciler Zirvesi’nde Roche, DBE, LC Waikiki, BIS Çözüm, ABank, Masters Training International, GlobalEnglish – PEARSON PLC & Pfizer, Garanti Emeklilik, “tim” Danışmanlık, Türkiye İş Bankası, Tesco Kipa, Enocta & Yapı Kredi Bankacılık Akademisi, Collezione, Dracolex, Baltaş Grubu, Vodafone, Bosch & Siemens Ev Aletleri, Danone, İnci Holding, Türk Telekom Akademi ve British American Tobacco’dan konuşmacılar sahneye çıkarak, deneyim ve önerilerini Türkiye’nin eğitim ve gelişim profesyonellerine aktardı.

Eğitim yatırımının geri dönüşümünde püf noktaları,
türkülerle finansal farkındalık, oyunlaştırma…

Katılımcılarımızın iki gün boyunca meslektaşları ile bir arada olma ve uygulamalarını kıyaslama imkanı bulduğu, esinlendirici fikirlerden yararlandığı zirvemizde 24 farklı konu başlığı ele alındı: “Ticari ve tersine inovasyondan Çalışan İnovasyonuna”, “İstanbul’da global bir eğitim üssü”, “Kaç tuşla yaşıyoruz? Yaşantımızda doğru tuşa mı basıyoruz?”, “VIVE la DIFFERENCE! (Yaşasın farklılıklar!) Expat’lar için kültürel farklılıklar”, “Eğitimciler İçin Butik Bir Eğitim Yönetim Sistemi”, “Eğitimlerimizi nasıl farklılaştırabiliriz?”, “Eğitim yatırımının geri dönüşümünde 5 adım ve püf noktaları”, “Şirket stratejisine giden yolda Kurumsal İş İngilizcesi: Stratejik Çözüm Önerileri ve Pfizer Uygulaması”, “Gelişim benden başlar”, “Türkülerle finansal farkındalık”, “Kısıtlı bütçe ile çalışan gelişimi: Yetenekleri sınıf dışında geliştirmek”, “We All Rise – GE’nin Liderlik Felsefesi”, “Reyon Elemanlığından Direktörlüğe Kariyer Yolculuğu : “Tesco Kipa Gelişim Programları”, “Başarılı uygulamalarda eğitim teknolojilerinin yeri”, “Perakende sektöründe kariyer ve İK uygulamaları”, “Oyunlaştırabildiklerimizden misiniz?”, “Oyuncağa dönüşmeyen eğitim oyunları”, “Liderlik geliştirmeyi yeniden düşünün: Başarı için 5 kritik gösterge”, “En iyi uygulama örneği: “Vodafone United Takım Koçluğu” Eğitimleri”, “Türk Telekom Akademi, Sertifika Programları ve Entegre İK Uygulamaları”, “BSH Satış Akademisi/Yıldızın Gelişim Yolculuğu”, “İnci Holding’de eğitim ve gelişim”, “One learning a day: Her güne bir öğrenme”, “Yeni Çağın Olmazsa Olmazı: Oynayarak Öğrenmek (Gelişim Planlamada Türkiye’nin ilk Gamification Projesi)”…

4 yabancı konuşmacıyı ağırladık 

Zirvemizde ayrıca GE Crotonville Bölgesel Yöneticisi (EMEA) Tim Highet, İngiltere’deki en başarılı eğitim ve gelişim operasyonlarından birinin mimarı olan BBC’nin eski Eğitim ve Gelişim Yöneticisi ve nigelpaine.com’un Genel Müdürü Nigel Paine ve eBay eski Çalışan İnovasyonu Küresel Başkanı, PurpleBeach’in Kurucusu Annemie Ress de konuşmacı olarak yer aldı.

17. Eğitimciler Zirvesi’nin bir diğer yabancı konuşmacısı ise dünyanın en büyük eğitim & gelişim organizasyonu ASTD’nin komitelerinde görev yapan ve “Employee Development on a Shoestring” (ASTD, 2012) kitabının yazarı olan, TalentGrow’un Başkanı Halelly Azulay oldu.

Oyuncağa dönüşmeyen eğitim oyunları, en iyi uygulama örneği…

Katılımcılarımızı zirvede, iki farklı workshop da bekliyordu. Bunlardan biri, Baltaş Grubu’ndan Selin Selamet ve Sema Selvioğlu’nun gerçekleştirdiği “Oyuncağa dönüşmeyen eğitim oyunları”, diğeri ise Vodafone Red Academy Kıdemli Müdürü Gezin Cankat Acarbay’ın gerçekleştirdiği “En iyi uygulama örneği: Vodafone United Takım Koçluğu Eğitimleri” adını taşıyordu.

DERGİ

HRdergi Nisan sayısı çıktı! İyi okumalar

SATIN AL Nisan 2024