Zirve, Mavi Yakalılarda İK Yönetimi’nin...

HRdergi olarak “Mavi Yakalılarda İK Yönetimi Zirvesi”nin 8’incisini 3 Haziran tarihinde gerçekleştirdik. Bilgemed İş Sağlığı ve Güvenliği Merkezi, BNB training+consultancy, eleman.net ve Masters Training International’ın Resmi Sponsorluğu’nda gerçekleştirdiğimiz zirvede mavi yakaya yönelik uygulamalar ve iş sağlığı, güvenliği konuları masaya yatırıldı.

Dünya hızla değişirken; bu değişim mavi yakalı çalışanların kullandıkları teknolojilere, aldıkları eğitime ve doğal olarak beklentilerine de yansıyor. Günümüzde ancak doğru bir seçimle, doğru bir gelişim yaklaşımıyla ve performans yönetimiyle en yüksek verimin alınabildiği bu çalışan grubunu yönetenler, 8 yıldır “Mavi Yakalılarda İK Yönetimi Zirvesi”nde bir araya geliyor. Zirvemizde iş sağlığı ve güvenliği konularını da unutmuyoruz.

9 oturum, 16 konuşmacı...

Bu yıl 3 Haziran tarihinde düzenlediğimiz zirvede Tofaş İnsan Kaynakları Direktörü Burhan Çakır, BNB training+consultancy Kurucusu Bayram Ünal, Bosch Rexroth Otomasyon San. Tic. A.Ş. İnsan Kaynakları Müdürü N. Tufan Uzaslan, DHL Express İnsan Kaynakları ve Kalite Direktörü Ayla Çetinbora, Bilgemed İş Sağlığı ve Güvenliği Merkezi Genel Müdürü, İşyeri Hekimi Dr. Bülent Çalık, Eleman.net Murahhas Üyesi Savaş Ünsal, Sütaş İK Başkanı Meltem Kalender Öztürk, Horoz Lojistik İK Direktörü İris Defne Başocakçı, Shaya Grup İK Direktörü Tankut Sur, Arçelik İnsan Kaynakları Yöneticisi Nazlı İrem Gönül & İnsan Kaynakları Uzmanı Sezer Deniz Akdağ, Sandoz Grup Teknik Operasyonlar İK Müdürü Deniz Yakupoğlu, Hugo Boss İnsan Kaynakları Müdürü Ebru Aydın Süngü, stratejİKa Danışmanlık Kurucu ve Yönetici Ortağı İlhan Özdiller ve EKU FREN İdari İşler Koordinatörü Ersin Küçüktülek ile İnsan Kaynakları Müdürü Cem Esenoğlu kürsüye çıkarak deneyim ve uygulamalarını paylaşan isimler oldu.

Zirvemizde ele alınan konu başlıkları ise şöyleydi: Kariyere “Mavi Yolculuk”, Mavi, Gri ve Beyaz’ın ahenkli gelişimi, Bosch Rexroth’da liderleri geliştirme ve değişimi yönetme, İyiden mükemmele yolculuğumuzda işyerinde sağlık ve güvenlik, İş Sağlığı ve Güvenliğinde katılımcı ve modern yaklaşımlar, Panel: Mavi yaka yönetim stratejileri, “Sensiz Olmaz” Üretim Yönetim Modeline Arçelik yorumu, Mavi Yaka’nın gelişim yol haritası, Yasal zorunlulukların ötesinde sağlık ve güvenlik, Şirket içi aktiviteye alternatif yaklaşım: EKU’da 1 Mayıs!...

DERGİ

HRdergi Haziran sayısı çıktı! İyi okumalar

SATIN AL Haziran 2024