Türkiye’nin ve Avrupa’nın En İyi İşvereni seçilen Kuveyt Türk, unvanları ortadan kaldırdı

Favorilere Ekle

Dört yıldır Türkiye’nin En İyi İşvereni seçilmenin yanı sıra 2020’de Avrupa’nın En İyi İşverenler listesine adını yazdırmayı başaran Kuveyt Türk olarak bankacılık sektöründe bir ilki hayata geçirerek oluşturduğumuz Gelişim Mutfağı ile unvanları ortadan kaldırdık. Çevrimiçi eğitimler, sertifikalar, rotasyonlar ve yüksek lisans süreçleriyle de çalışanlarımıza farklı bir kariyer deneyimi sunuyoruz.

duğumuz 1989’dan bu yana müşteri memnuniyetinin, çalışan memnuniyetinin doğal bir sonucu olduğu inancımız, “önce insan-önce çalışan” yaklaşımımız ve çalışanlarımıza yönelik hayata geçirdiğimiz uygulamalarla Kuveyt Türk olarak önemli ödüllerin de sahibi oluyoruz.

Gelişim Mutfağı, Esnek Yan Haklar Uygulaması Sepetim, İyi ki İşveren Markası, Önce Çalışan Meclisi gibi birçok özgün ve yenilikçi İK uygulamasını hayata geçiriyoruz. Bunların bir sonucu olarak, Great Place to Work Enstitüsü tarafından Türkiye’nin En İyi İşverenleri Araştırması’nda 2021’de de “5000+ Çalışan Sayısı” kategorisinde birinci olarak üst üste dördüncü kez “Türkiye'nin En İyi İşvereni” seçildik ve 2020’de Avrupa’nın En İyi İşverenleri listesine de girdik. Salgın sürecinde de 6 bin çalışanımızın “İyi ki Kuveyt Türklüyüm” demesini sağlayan İK uygulamaları geliştirmeye, çalışanlarımıza mutlu ve huzurlu bir iş yeri ortamı sunmaya devam ediyoruz.

Kişiselleştirilmiş deneyime önem veriyoruz

Gelişimi odakta tutan ve çalışanlarımızı geleceğin yetkinliklerine hazırlayan yeni kariyer modeli Gelişim Mutfağı ile çalışanlarımızın bir yandan mevcut işlerinde derinleşmesini ve geleceğe donanımlı şekilde hazırlanmasını sağlarken, diğer yandan kişisel gelişimlerine ve iş süreçlerini geliştirmelerine imkân sağlıyoruz. Kıdemde ve performansta istenilen şartların sağlanması koşuluyla, işin gerekliliğine göre belirlenmiş çevrimiçi eğitimler, sertifikalar, rotasyonlar ve yüksek lisans süreçleriyle çalışanlarımıza farklı bir kariyer yolu sunuyoruz. Performansı ve kıdemi yeterli olan çalışanlar, seviyelerine ve sahip oldukları sertifikalara göre ek bir ücret artışından da faydalanıyor.

Kişiselleştirilmiş deneyime verdiğimiz önemle, yan haklar konusunda sektörde bir ilk olan, Brandon Hall Group ve Stevie Awards ödüllerine sahip Sepetim uygulamasıyla da çalışanlarımızın farklı ihtiyaçlarına farklı çözümler sunarak yan haklarını istedikleri gibi değerlendirmelerine imkân veriyoruz.

Çalışanın görüşlerini almak öncelikli

Çalışanların fikirlerini almayı ve görüşlerine başvurmayı kurum kültürünün ayrılmaz bir parçası olarak görüyoruz. Kuveyt Türk’te farklı organizasyon, fonksiyon, unvan ve kıdemlerden çalışanların oluşturduğu Önce Çalışan Meclisi, çalışanların yönetime ulaşan sesi olarak görev yapıyor.

Kuveyt Türk olarak ayrıca Hasbihal Sohbetleri, Kariyer Buluşmaları, Çalışan Memnuniyeti Hattı, Arkadaşım İK, Gönüllü Denetçilik Hattı, Etik Bildirim Hattı gibi uygulamalarla ve Yetkinlik Gelişim Kulübü, Kitap Okuma Kulübü, Sosyal Yardımlaşma Kulübü, Gezi Kulübü, Basketbol Kulübü gibi organizasyonlarla da çalışanlarımızın ilgi alanlarına destek oluyoruz. Uzakları yakın eden kurum içi mobil uygulama İyi ki ile de çalışanlarımızın birbiriyle kesintisiz iletişimini sağlıyoruz.

Ödüllü Bankacılık Okulu ile sürekli eğitim

Kuveyt Türk Bankacılık Okulu’nda ise mesleki eğitimler ve yetkinlik gelişim eğitimlerinin yanı sıra çalışanlara Veri Analisti Yetiştirme Programı, Veri Bilimcisi Yetiştirme Programı ve Dijital Yetkinlik Geliştirme Programı gibi geleceğe yönelik eğitimler veriliyor. Brandon Hall Group tarafından düzenle- nen Excellence Awards’ta 4’ü altın olmak üzere 10 ödüle ve Tegep’ten 3 ödüle birden layık görülen Kuveyt Türk Bankacılık Okulu’nda öğrenme değere dönüşüyor.