Stratejik İK’yı İK stratejileriyle konuştuk

 HRdergi olarak 2 Nisan’da Marriott Hotel Asia’da gerçekleştirdiğimiz 4. Stratejik İK Zirvesi Eleman.net, Executas ve Masters Training International’ın Resmi Sponsorluğu’nda katılımcılarıyla buluştu. Zirvede dünyanın en iyi 75 İK profesyonelinden biri olarak tanınan Honeywell Eski Küresel İK Lideri Rita Trehan da konuşmacılar arasındaydı.

HRdergi Genel Müdürü Alper Toper’in Hoşgeldiniz konuşmasıyla başlayan zirvenin ilk konuşmacısı ‘’İnsan Kaynakları stratejik bir şekilde yönetilemez!’’ başlıklı oturumuyla Finansbank İK Genel Müdür Yardımcısı Hakan Alp oldu. Dünya ilaç devi Pfizer’in Türkiye, Kafkaslar ve Orta Asya İK Direktörü Bahar Özen Şansal da ‘Bir Pazarlamacıdan Stratejik İK’cılara öneriler’ konulu oturumuyla zirvedeki yerini aldı.

‘Vodafone İK'nın dijital dönüşümü’ başlıklı konuşmayı paylaşan isim Vodafone Türkiye İnsan Kaynakları’ndan Sorumlu İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Pınar Kalay oldu. Executas CEO’su ve Şirket Kurucusu Tülay Dönmez ‘Stratejik işe alım’ konusunu detaylarıyla masaya yatırdı. Zirvede ‘Yüksek Performanslı kurumlar yaratmada İK’nın rolü’nü’ anlatan isim Sütaş İnsan Kaynakları Başkanı Meltem Kalender Öztürk oldu.

Assessment Systems Kurucu ve CEO’su Levent Sevinç ‘Stratejiyi belirleyenler nasıl değerlendirilmeli? Üst düzey yöneticilerde değerlendirme’ sürecini katılımcılarla paylaştı. Zirvede söz alan isimlerden biri de ‘Vizyon ve Değerlere liderlik eden Stratejik İK’ başlıklı oturumuyla Ford Otosan İK Direktörü Nursel Ölmez Ateş oldu. Zirvenin kapanış oturumunu da ‘İK’da stratejik plan örnekleri’ni paylaşan Prometheus Danışmanlık Genel Müdürü Yücel Atış gerçekleştirdi.

Honeywell Eski Küresel İK Lideri, Rita Trehan LLC Danışmanı ve Kapasite Yöneticisi(Chief Capacity Officer) Rita Trehan ‘İK’yı yeni bir çerçeveye oturtmak: Oynama şeklinizi değiştirerek oyunu kazanın’ başlıklı oturumuyla zirvede söz aldı. Oturumunda İK profesyonelleriyle nasıl kendi İK bakış açılarının CEO’su haline gelebileceğini anlatan Rita Trehan şunları söyledi: ‘Biz İK Şirketi’nin CEO’larıyız ve aklımızda bu yüksek strateji seviyesini tutarak çalışmamız gerekiyor.’ Trehan, oturumunda değer katan ve sonuç üreten kapasite merkezli İK’nın ne anlama geldiğini katılımcılarla paylaştı.

DERGİ

HRdergi Temmuz - Ağustos sayısı çıktı! İyi okumalar...

SATIN AL Temmuz - Ağustos 2024