“DHL Global Forwarding olarak biz insanlar için çalışıyoruz. Elde ettiğimiz başarıların arkasında da çalışanlarımız olduğunun bilincindeyiz”


Deutsche Post DHL Grup’un havayolu, denizyolu ve karayolu taşımacılığındaki uzman birimi DHL Global Forwarding, üst üste üçüncü kez Top Employer (En İyi İşveren) seçildi. Türkiye ve Levant İK Müdürü İlknur Beyazıt’ın kaleminden, bu başarının arkasında yatan temel yaklaşım ve İK uygulamaları....

Top Employer Enstitüsü tarafından bu yıl da “En İyi İşveren” ödülüne layık görülmekten büyük gurur duyuyoruz. Bu ödül, çalışanlarımız için olumlu, güvenli ve motive edici bir çalışma ortamı oluşturduğumuzun ve onlara ihtiyaç duydukları desteği sağladığımızın kanıtıdır.

DHL Global Forwarding olarak “İnsanları Birleştirmek, Yaşamları Geliştirmek” temel ilkesini benimsiyoruz. Bu prensibimiz sadece müşterilerimiz için yürüttüğümüz işlerde değil, çalışanlarımız için de geçerli. Bu sertifika, sunduğumuz yaşam boyu eğitim imkânları, esnek çalışma ortamı ve çeşitlilik ile kapsayıcılığı içeren şirket kültürümüz aracılığıyla yetenekleri çekmek ve elde tutmak için gösterdiğimiz çabanın ne denli doğru ve yerinde olduğunu da teyit ediyor. İş stratejisi, etik, dürüstlük ve değerler, liderlik alanlarında olağanüstü puanlar aldık ki bu kurumu- muzun, motive ve saygın freight forwarding uzmanlarından oluşan en iyi takım olma mesajını da sağlamlaştırıyor.

“Mutluluk” yaklaşımına odaklandık

Bu yaklaşımla hayata geçirdiğimiz en son girişimlerimizden bir tanesi “DHL Global Forwarding, Freight Well-being” programı. Çalışan bağlılığına katkıda bulunan bu programımız ile çalışanların görevlerinin, beklentilerinin, stres seviyelerinin ve çalışma ortamının genel sağlıklarını ve memnuniyetlerini nasıl etkilediğini inceliyoruz. Tüm olası etkileşimleri ise "well-being" terimi altında üç şekilde ilişkilendiriyoruz: Sosyal olun, anda olun, aktif olun.

Çeşitlilik ve kapsayıcılığa büyük önem veriyoruz

Dünyanın en büyük uluslararası şirketlerinden biri olarak sahip olduğumuz zengin kültürel çeşitlilik, her yıl çalışanlarımızın kültürlerini tanıtmak ve meslektaşlarıyla paylaşmak için katıldığı DHL Global Çeşitlilik ve Kapsayıcılık Haftası’nda kendini gösteriyor. Tüm çalışanlarımıza eşit eğitim ve gelişim fırsatları sunmakla birlikte, herkesin memnuniyetle karşılandığı güvenli bir çalışma ortamı sağlıyoruz. Ayrıca çalışanlarımızın uluslararası kabul görmüş yetkinlikleri edinebilmesi için de adımlar atıyoruz. Bu bağlamda çalışanlarımız başka bölgelerde ve hatta başka ülkelerde görev alabiliyor. Bunların yanı sıra ağ kurma etkinliklerinden kariyer programlarına ve yetenek havuzlarına kadar kadın çalışanları desteklemek ve onlara ilham vermek için de çok sayıda program uyguluyoruz.

Bu noktada Women at DHL Global Forwarding, Freight girişiminin uluslararası üne sahip “Stevie Awards for Women in Business” (İş Dünyasında Kadınlar için Stevie Ödülleri) etkinliğinde Altın Ödül kazanmış olması da bizim için ayrı bir gururdur.

Liderlik yaklaşımımız herkesi kapsayarak daha da önem kazanıyor

2022 yılı itibarıyla “Hepimiz lideriz, bir takıma veya kendimize liderlik ediyoruz!” felsefesinden hareketle yönetici veya bireysel çalışan ayırt etmeksizin, liderlik davranışlarımız DPDHL Grup Temel Yetkinlikleri olarak herkes için geçerli oluyor. “Akıl, Kalp, Cesaret” başlıkları altında saygı ve sonuç odaklı liderlik davranışlarını içeren bu yaklaşımımız, hepimizin ortak bir liderlik anlayışını benimseyerek bireylerin, ekiplerin ve nihayetinde tüm organizasyonumuzun potansiyelini açığa çıkarmayı hedefliyor.

DERGİ

HRdergi Temmuz - Ağustos sayısı çıktı! İyi okumalar...

SATIN AL Temmuz - Ağustos 2024