“CignadaBiz ile çalışanlarımıza hayatın her alanına dair iyi yaşam uygulamaları sunuyoruz”

Favorilere Ekle


CignadaBiz iç iletişim programımız ve çalışanlarımıza yönelik wellbeing uygulamalarımızla Brandon Hall Group Mükemmellik Ödülleri’nde “En İyi Faydalar, Sağlık ve İyilik Programı” kategorisinde “bronz” ödül sahibi olduk. İyi yaşamı sadece bedensel sağlık ve wellness olarak değil; çalışanlarımızın sosyal, finansal, duygusal ve entelektüel ihtiyaçlarını da gözeterek değerlendiriyoruz.

Cigna Sağlık Hayat ve Emeklilik olarak; 200 yılı aşkın tecrübesiyle, 30 ülkede 180 milyondan fazla müşterisine hizmet veren Cigna Global ile Türkiye’nin en büyük özel bankalarından QNB Finansbank’ın güçlü iş birliğinde faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. “Hayat boyu birlikte” diyerek, hayatına dokunduğumuz herkesi iyi ve güvende hissettirmeyi misyonumuz kabul ediyoruz. Bu misyonumuz kapsamında çalışanlarımızın fiziksel ve ruhsal sağlığını önceliklerimiz arasında görüyoruz.

CignadaBiz programımızla çalışanlarımızın sağlık, refah ve motivasyonu için en iyi çalışan deneyimini sağlamak ve çalışan bağlılığını desteklemek adına wellbeing programları yürütüyoruz. İyi yaşamı sadece bedensel sağlık ve wellness olarak değil; çalışanlarımızın sosyal, finansal, duygusal ve entelektüel ihtiyaçlarını da gözeterek değerlendiriyoruz. Temeli ‘iyi yaşamak, iyi hissetmek, iyi olmak’ olan etkinliklerimizde ‘Önce sen’ diyerek, çalışanlarımızın ihtiyaç- larına yönelik uygulamalar geliştiriyoruz. Ayrıca çalışanlarımızın beden sağlığının yanında ruh sağlıklarına da olumlu katkılarda bulunmayı hedefleyerek psikolojik, finansal ve sosyal konularda ücretsiz dış kaynaklı danışmanlık sağlıyoruz.

Uluslararası arenada en prestijli ödül prog- ramlarından biri olarak kabul edilen Bran- don Hall Group Mükemmellik Ödülleri’nde, CignadaBiz iç iletişim programımız ve çalışanlara yönelik wellbeing uygulama- larımızla “En İyi Faydalar, Sağlık ve İyilik Programı” kategorisinde “bronz” ödülünü kazanmanın gururunu yaşıyoruz.

“Uzaklaştıkça yakınlaştık”

Bize bu ödülü kazandıran uygulamalarımızın başında, pandeminin ilk günlerinden itibaren aldığımız hızlı aksiyonların geldiğini düşünüyoruz. Pandemi döneminde, çalışanlarımızın bu sürece adaptasyonları için odağımız sağlık ve sağlıklı iletişimdi. “Uzaklaştıkça yakınlaşıyoruz” diyerek çalışanlarımızın ihtiyaçlarına yönelik eğitim, gelişim süreçlerimiz, iletişim aktivitelerimiz, bilgilendirme akışımız, iş süreçlerimiz, geribildirim süreçlerimiz, performans süreçleri- miz ve yan haklarımızı yeniledik.

Bu zor dönemde liderlerimizin ekipleriyle daha iyi iletişim kurmaları için eğitimler verdik, üst yönetim ve çalışanlar arasındaki iletişimin sıklığını artırdık. “Bize her yer Cigna” sloganını merkezimize alarak; yazlık yerlerden çalışma imkanı, esnek çalışma saatleri, hafta sonu kısıtlama olduğu günlerde hafta içi bir gün ile hafta sonunu takas etmeye imkan tanıyan esnek çalışma günü ve farklı illerden işe alım uygulamalarını hayata geçirdik. Sınıf içi eğitimler sanal ortama taşınırken, terfi sınavları ve ölçme değerlendirme merkezi uygulamalarına online bir şekilde pandemi döneminde de devam ederek çalışanların kariyerlerindeki ilerlemelerin önünde engel tanımadık. Online lider buluşmaları, özel gün kutlamaları, çalışan kulüpleri ve yarışmalar düzenledik.

“Şartlar olursa olsun, çalışanlarımızın yanındayız”

Çalışanlarımızın değişen dünyaya adaptasyonunu ve mutluluğunu merkezimizde tutarak; yetenek yönetimi, yedekleme planlaması, uzaktan liderlik ve dijitalleşme yolculuğu ana gündemimizde olmaya devam edecek. Cigna ailesine, şartlar ne olursa olsun en iyi çalışma deneyimini sunmaya ve aramızdaki bağı güçlendirmeye devam edeceğiz. Çalışanlarımızın kendini iyi hissederek potansiyellerini ve performanslarını yönetebilecekleri, kariyer yolculuklarında doğru destek araçlarını servis ederek; yanlarında olduğumuzu hissettirerek çalışmalarımızı sürdüreceğiz.