Yenilenme yolculuğu hiç son bulmayan Enocta’nın geldiği “en son nokta”: “Enocta Grubu artık bireylerin hayatına da dokunacak, yurtdışı operasyonları ağırlık kazanacak”


-- BU BİR ADVERTORIAL'DIR --

1960’lar: Mektupla açık öğretim...
1980’ler: Televizyon üzerinden öğrenme... 90’lar: Bilgisayar üzerinden öğrenme...
2000’ler: Internetin hayatımıza girişi...

Tarihte yaptığımız bu kısacık yolculukta bile, değişen teknolojiye paralel olarak
bilgiye erişim ve öğrenme araçlarının değiştiğini görebiliyoruz. Ama artık bu değişim daha hızlı, daha baş döndürücü... Yakın zamana kadar PC’ler üzerinden alınan eğitimler için artık mobil cihazlar tercih ediliyor. Bireyler bilgiye anında ulaşmayı, öğrenmede kendi patronu olmayı istiyor.

Sözünü ettiğimiz bu değişim ve dönüşüm, Türkiye’deki e-öğrenme hikayesinin baş kahramanlarından biri olan Enocta’yı da heyecanlı bir yenilik sürecine itti: Bugüne kadar sadece kurumlara hizmet veren Enocta, artık bireysel kullanıcıların hayatına da dokunmaya hazırlanıyor. Yurtdışı operasyonlarına ağırlık verilecek; büyüme stratejileri, Enocta Grubu şemsiyesi altında yer alacak kurumsal, bireysel ve yurtdışı iş birimleri ile hayata geçirilecek.

Bu gelişmeleri ve yeni hedefleri daha ayrıntılı dinlemek üzere, tüm bu iş birimlerinin koordinasyonunu yönetecek olan Enocta CEO’su Ahmet Hançer ile bir araya geldik.

Yazının devamını okumak için resme tıklayınız. 

 

DERGİ

HRdergi Haziran sayısı çıktı! İyi okumalar

SATIN AL Haziran 2024