Tüm yönleriyle e-öğrenme

 HRdergi olarak 8. E-Öğrenme Zirvesi’ni
21 Ocak tarihinde Dracolex ve Enocta’nın Resmi Sponsorluğu’nda
İstanbul Marriott Hotel Asia’da düzenledik. Google Öğrenme Tasarımı Küresel Lideri Marc Ramos’un ana konuşmacı olarak yer aldığı zirvede, birbirinden başarılı uygulamalar ve ilham verici fikirler paylaşıldı.

Zirvenin ilk oturumunu “Öğrenme Tasarımı & Öğrenme Mimarisi – Google Yolu” başlıklı konuşmasıyla Google Öğrenme Tasarımı Küresel Lideri Marc Ramos gerçekleştirdi.

Konuşmasında Google’ın öğretim tasarımına yönelik standart yaklaşımlardan nasıl yararlandığını, eğitimi daha etkili ve veri odaklı hale getirmek için denediği yeni yöntemleri aktaran Ramos, ayrıca “geleneksel, online, sosyal ve karma formatlar kullanılan yeni çözümler”, “Online eğitim kullanılarak öykü anlatmanın gücü”, Tin Can ya da xAPI specification kullanılan işlerimiz” ve “Eğitimin etkisini garanti eden 5 basit yöntem” gibi başlıklara da değindi.

Her yerde, her zaman gelişim

Zirvemizde ayrıca, “ING Akademi Mobil ile her yerde, her zaman gelişim” başlığıyla ING Bank Liderlik, Yetenek ve Organizasyonel Gelişim Grubu Grup Müdürü Fatih Çına, “Deneyimletebildiklerimizden misiniz? Sanal gerçeklik uygulamalarıyla ikili varoluş deneyimi yaşamaya hazırlanın!” başlığıyla Dracolex Kurucusu Volkan Bilenler, “Eğitim Teknolojileri projelerinin geleceğinde ‘Değerli Bilgi’ ve yeniden yapılanma” başlığıyla Enocta Özel Projeler Grup Müdürü ve Eğitim Teknolojileri Çözüm Danışmanı İdil Denizciler Dinç, “Doğuş Otomotiv GO (Gelişim Okulu)” başlığıyla Doğuş Otomotiv İnsan Kaynakları ve Süreç Yönetimi Direktörlüğü Eğitim Yöneticisi Vildan Korkmazyürek, “OYAK Akademi’de Yetenek Yönetimi” başlığıyla OYAK Otomotiv ve Çimento Grubu İK ve Kurumsal İletişim Direktörü Hande Mistili Çelik, “Perakendenin ilk oyunu: Ödüllü WAISIMO” başlığı ile LC Waikiki Mağazacılık İK Direktörü Gökhan Denizhan & Eğitim ve Gelişim Müdürü Nilüfer Bozkurt ve “E-öğrenmenin kurumsal tabana yayılması: KariyerAkademi deneyimi” başlığı ile Kariyer.net Strateji ve İş Geliştirme Direktörü Barış Karadenizli yer aldı.

 

DERGİ

HRdergi Haziran sayısı çıktı! İyi okumalar

SATIN AL Haziran 2024