Seçme yerleştirme ve yetenek yönetimini masaya yatırdık

 HRdergi olarak 6 – 7 Ekim tarihlerinde, Assessment Systems ve Kariyer.net’in
Resmi Sponsorluğunda Seçme Yerleştirme ve Yetenek Yönetimi Zirvesi’ni düzenledik.
Zirvede katılımcılarımız 22 oturumda 28 farklı konuşmacıyı dinledi,
meslektaşları ile 2 gün boyunca fikir alışverişinde bulunarak uygulamalarını kıyaslama fırsatı buldu.

Zirvemizin bu yılki ana konuşmacılarından biri, 70’den fazla ülkede 800’ü aşkın müşterisi olan dünyanın en büyük online işe alım eğitim şirketi Social Talent’ın kurucusu ve CEO’su Johnny Campbell oldu. “İyiden mükemmele - Dünya standartlarında bir işe alımcının anatomisi” başlıklı bir konuşma yapan Campbell, oturumda işe alımcıların kendilerini nasıl “iyi”den “mükemmel”e dönüştürebileceklerini anlattı. Sıradışı işe alımcıların sahip olduğu beceri ve özellikler konusunda bakış açıları sundu.

Zirvede Boeing bünyesinde Satış, İş Geliştirme ve Pazarlama alanlarında Sistem Mimarisi Başkanı olarak görev yapan ve iş / teknoloji stratejisi ile “Geleceğin Yetenekleri”ne odaklanan Dr. Miriam Grace de ana konuşmacılardan biri oldu. Grace, “Yetenek stratejisinde inovasyon: Bir tasarım yönü belirlemek” isimli sunumunda; IBM, Google, Samsung, Boeing, Microsoft gibi küresel şirketlerin, inovasyon mücadelesi karşısında tasarım ilkelerini ve uygulamalarını hayata geçirdiğini belirterek konuyla ilgili öneri ve deneyimlerini aktardı.

Seçme Yerleştirme ve Yetenek Yönetimi Zirvesi’nde ayrıca Türk Telekom Grup İnsan Kaynakları Başkanı Bahattin Aydın, PepsiCo Avrupa Kıdemli Yetenek Kazanımı Direktörü Özlem Salur, Assessment Systems Kurucu & CEO’su Levent Sevinç, Anadolu Efes Türkiye Yetenek Yöneticisi Gamze Yeşilbayrak, Kariyer.net Genel Müdürü Yusuf Azoz, Ziylan Grubu İnsan Kaynakları Direktörü Ayça İşbilir, Yapı Kredi Bankası İşe Alım ve İK Geliştirme Direktörü Demet Kurtoğlu Gençalp, Nestle Waters Türkiye İK Direktörü Gülcan Doğru, DenizBank İK, İşe Alım, Kariyer ve Yetenek Yönetimi Grup Müdürü Nur Banu Oğuz, L’Oreal Yetenek Kazanımı Müdürü Hande Daylık, Danone Nutricia Early Life Nutrition İnsan Kaynakları ve Ücret ve Yan Haklar Müdürü İrem Önal, Turkcell Ticari Birimler İK İş Ortağı Özde Hamarat, Vestel Şirketler Grubu İşe Alım Yöneticisi Günseli Erdoğan Aracagök ve İşveren Marka Sorumlusu Tuba Uçar Doğru, Baltaş Grubu Kurucu Ortağı Prof. Dr. Zuhal Baltaş ve Danışman Psikolog Seval Uslu Yazıcı, AvivaSA İK Direktörü Burak Yüzgül, Daiichi Sankyo İlaç İK ve Kurumsal İletişim Müdürü Gözde Gün Diner, Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri Grubu Organizasyonel Gelişim Müdürü Sevda Çetinkaya, Enerjisa Yetenek Yönetimi Müdürü Tuğba Gök, Siemens Liderlik Gelişimi ve Yetenek Yönetimi İK Yöneticisi Candan Göllü, İnci Holding Eğitim Müdürü Füsun Toros, Bilim İlaç İK Müdürü Dilek Mete, LCWaikiki Mağazacılık İnsan Kaynakları Direktörü Gökhan Denizhan ve İşe Alım Müdürü Canan Hotanoğlu ve Prometheus Danışmanlık Genel Müdürü Yücel Atış da kürsüye çıkan isimler oldu.

DERGİ

HRdergi Haziran sayısı çıktı! İyi okumalar

SATIN AL Haziran 2024