Resmin Adı: Yaşama Sevinci!

Çizimlerini desene dönüştürüp sevenlerini her sezon bambaşka zamanlara ve yerlere götüren Fonfique, 2020 ilkbahar-yaz koleksiyonunda ilham rotasını özgürlüğün, doğallığın ve fovizm öncüsü Henri Matisse’e çeviriyor.

Fonfique 2020 ilkbahar-yaz koleksiyonunda doğaya olan yakınlaşma, desenlere ferah ve samimiyet olarak yansıyor. Henri Matisse’in son dönemlerinde kullandığı ve “kesik kağıtlar” adıyla sergilenen teknikle yaptığı eserlerden etkileniyor. Kesik yaprak ve vazo resimlerini koleksiyon temasında görürken, koleksiyon bize gerçek lüksün primitif ve minimal yaşam olduğunu ifade ediyor. Markanın yaratıcısı ve kreatif direktörü Ceylan Kolat, “Matisse felsefesi bana göre inorganik formlar, basitin güzelliği, bohem yaşamın lüksü, sadeliğin ferahlığını ifade ediyor. Sanatçıyı Fonfique dünyasına aktarırken daha romantik ve naif renkler, formlar yarattık.” diyor.

Mavi, pembe, kiremit renklerinin tonlarını, klasikleşen Fonfique yaprağı ile buluşturup üzerine geçmişten tanıdık olan Matisse şekillerine Terrazzo’yu dahil eden tasarımcı Ceylan Kolat, 2020 yazında çizimlerine yaşayan duyguları geçirmeye gayret ediyor. Matisse gibi perspektifleri mükemmelleştirmeden olduğu gibi doğallığında gösteren koleksiyon desenleri, yeni sezonda herkesi gerçek mutluluğa davet ediyor.

Suyun yansımasıyla havanın güzelliğini, taze çileklerle ferahlatan yaz meltemini, Işık yansımalarıyla deniz ve güneşin kokusunu hissettiren Fonfique, yaz yağmurlarındaki toprak kokusu ve nemin olumlu enerjisini ise toprak su testileriyle anlatıyor.

Dünyada prestijli satış kanallarına sahip Fonfique, kendi online satış sitesi dışında, Türkiye’de Beymen ve Vakkorama’larda satılıyor.

DERGİ

HRdergi Haziran sayısı çıktı! İyi okumalar

SATIN AL Haziran 2024