Performans, Ücret ve Ödül Yönetimi’ni zirveye taşıdık

“Performansı yönetme, performansı yarat!”, “Potansiyeli performansa dönüştüren sistemler”, “Yoksa siz hala annenizin motive edicilerini mi kullanıyorsunuz?” Bunların da aralarında bulunduğu pek çok farklı konu başlığının ele alındığı “15. Performans, Ücret ve Ödül Yönetimi Zirvesi”ni HRdergi olarak 15 – 16 Kasım tarihlerinde İstanbul Marriott Hotel Asia’da düzenledik.

16 farklı oturumda 17 konuşmacının deneyimlerini paylaştığı ve Sanal Mağaza’nın Resmi Sponsorluğu’nu üstlendiği zirvemizde “Performansı yönetme, performansı yarat” başlığı ile Accenture Türkiye İK Direktörü Sure Köse, “Denizde ödüllendirme” başlığı ile DenizBank İK Analitiği ve Deniz Akademi Grup Müdürü Tankut Çığır, “Bir iyileştirme öyküsü” başlığı ile Abdi İbrahim Organizasyonel Gelişim Planlama Müdürü Banu Engür, “Dijital Teknolojileri Çalışan Ödüllendirmede Nasıl Kullanırsınız?” başlığı ile Sanal Mağazacılık A.Ş. ve BiggPlus Grubu İcra Kurulu Başkanı / CEO, Girişimci M. Enis Karslıoğlu, “Değişim gerçekten yönetildiğinde nasıl oluyor? / Philips Aydınlatma” başlığı ile Philips Aydınlatma İK Müdürü Elif Tutum Tuncer, “Potansiyeli Performansa Dönüştüren Sistemler” başlığı ile Bankalararası Kart Merkezi A.Ş. İnsan Kaynakları Direktörü Nilgün Altın Yılmaz ve Baltaş Grubu danışmanlarından, psikolog Yasemin Duman, “Eczacıbaşı TÜG’de Sahne Senin!” başlığı ile Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri Grubu İK Direktörü Eylem Özgür konuşmacı olarak deneyimlerini paylaştı.

Performans, Ücret ve Ödül Yönetimi Zirvesi’nin ikinci günü ise Kuveyt Türk İK, Eğitim ve Kalite Grup Müdürü Semih Sel’in “360 Derece Performans Ölçümüne ‘Biz Bize’ bir çözüm” başlıklı konuşması ile başladı. Zirvede ayrıca “Kısa kısa… Yan haklar, diğer menfaatler, takdir ve ödüllendirme” başlıklı oturumu ile SOCAR Türkiye Ücretlendirme, Yan haklar ve Performans Yönetimi Koordinatörü Sibel Uğur, “Yurtdışı Görevlendirme ve Expat Toplam Ödül Paketi Uygulamaları” başlığı ile Yıldız Holding Ücretlendirme ve Yan Haklar (HRIS) Grup Müdürü Türker Tuncer, “Bu ücret beni nasıl motive etsin!” başlığı ile PwC Türkiye İK Lideri Sibel Eren, “Takdir & Ödüllendirme... Ama nasıl?” başlığı ile HRdergi Genel Müdürü-Kurucu Ortağı & Beni Ne Motive Eder® Master Sertifikalı Eğitmeni Alper Toper, “Dönüşüm Yönetiminde Performans Odağının Önemi” başlığı ile Defacto İnsan Kaynakları Uzmanlık Merkezi Direktörü Hale Öncel Demircioğlu, “Restoran Çalışanları Kadar Güçlüsünüz!” başlığı ile McDonald’s İK Direktörü Mehmet Büyükçolak ve “Yoksa siz hala annenizin motive edicilerini mi kullanıyorsunuz?” başlıklı oturumu ile NN Hayat ve Emeklilik Türkiye İK Genel Müdür Yardımcısı - Uluslararası Pazarlar Ödüllendirme Yöneticisi Başak Başar Beleli konuşma yapan isimler oldu.

Ke(n)dime giden yol...

Zirvede deneyimlerini paylaşan isimlerden biri de vahşi yaşam fotoğrafçısı Süha Derbent oldu. 30 yıldır profesyonel fotoğrafçılık yapan Süha Derbent “Ke(n)dime giden yol” başlıklı bu oturumda, vahşi yaşam alanlarında çektiği fotoğraflar ve doğayla bütünleşmiş çalışma koşullarını katılımcılarımıza aktardı.

Derbent’in “iş bölümü, takım çalışması, strateji geliştirme, liderlik, hedef odaklılık, risk yönetimi, hız ve performansın doğru zamanlama ile kullanımı, görev paylaşımı, işbirliği, sabır, hayal gücü” gibi kavramlara değindiği oturum, katılımcılarımızın soruları ile renklendi.
 

DERGİ

HRdergi Haziran sayısı çıktı! İyi okumalar

SATIN AL Haziran 2024