Mondelez International Türkiye: “Tüm çalışmalarımızın odağında en değerli varlığımız olan insan yer alıyor”

Favorilere Ekle

İşe alım, yetenek yönetimi, performans yönetimi, bağlılık ve işe uyum gibi İK uygulamalarında dünya standartlarında çalışan Mondelez International Türkiye, 2023 yılında da Top Employers Enstitüsü tarafından “En İyi İşveren” sertifikasına layık görüldü. Dünyanın önde gelen şirketlerinin yer aldığı değerlendirmede, kapsayıcılık ve çeşitlilik unsurlarını benimseme ve teşvik etme misyonuyla hareket eden Mondelez, yaptığı çalışmalarla üst üste ikinci kez ödülün sahibi oldu.

İki yıl üst üste ödül almanın mutluluğunu paylaşan Mondelez International'ın Doğu Avrupa Yetenek Kazanım Lideri Pınar Caymaz konuyla ilgili şunları söyledi: “Mondelez International Türkiye olarak bu sene de işe alım, yetenek yönetimi, performans yönetimi, bağlılık ve işe uyum gibi İnsan Kaynakları uygulamalarımız sonucunda Top Employers Enstitüsü tarafından ‘En İyi İşveren’ sertifikasına layık görüldük. Bu ödülün hem bizim hem de çalışanlarımız için büyük bir motivasyon kaynağı olduğunu söylemek mümkün. Mondelez International Türkiye’de İnsan Kaynakları politikalarımızın ve kurum kültürümüzün odak noktasında çalışanlarımız yer alıyor. Attığımız her adımda en değerli varlığımızın insan olduğu bilinciyle hareket ediyor ve çalışanlarımızın hayatına değer katan çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Bu sebeple insana dokunan projelerimizin böylesine kıymetli bir ödülle taçlandırılması bizi ekstra mutlu ediyor.”

“Çeşitliliğin gücüne yürekten inanıyoruz”

Ödüle giden süreçte attıkları adımları anlatan Pınar Caymaz, en önemli konunun çalışan memnuniyeti olduğunu vurgulayarak şunları söyledi: “Top Employers Enstitüsü, çalışan koşullarında mükemmelliği yakalayan ve iş dünyasının zenginleşmesine katkıda bulunan prestijli şirketleri, yani Dünyanın En İyi İşverenleri’ni seçerek ödüllendiriyor. Bu ödülü alabilmek içinse şirketlerin bazı önemli süreçlerden geçerek çalışan memnuniyetini en üst noktada tutması gerekiyor. Mondelez International Türkiye olarak İnsan Kaynakları uygulamalarımızın her birini en etkin biçimde yönetmeye çalışmak ve çalışan memnuniyetini artırmak adına adımlar atıyoruz. Çalışanlarına adil ve önyargısız bir şekilde davranmayı ilke edinerek, fırsat eşitliliğine büyük önem veriyor ve bu alanda çalışmalar yürütüyoruz. Kapsayıcılık ve çeşitlilik konusu şirketimizin en önemli gündemleri arasında yer alıyor.

Biz çeşitliliğin gücüne yürekten inanıyoruz. Tüm fonksiyonlarımızda kadın - erkek oranımız çok dengeli. Şirket içinde çalışma hayatında kadın - erkek eşitliği farkındalığını artırmaya yönelik birçok seminer, atölye çalışmaları ve söyleşiler yapıyoruz. Şirket dışında da birçok kadın derneği ile iş birliği içindeyiz. Aynı zamanda üniversitelerdeki kız öğrencilerin iş hayatına katılmaları için onlarla birçok platformda bir araya geliyoruz. Özetle Mondelez International Türkiye kadın - erkek ayrımı yapmadan kadın çalışanların her alanda kariyer yapmasına olanak veren şirketler arasında yer alıyor diyebiliriz.”

Mondelez, kadınların iş ve sosyal hayatını iyileştiriyor

Kadın istihdamına yönelik faaliyetlerini anlatan Pınar Caymaz, “Mondelez International Türkiye olarak kadınların iş ve sosyal hayatlarına olumlu yönde katkı sağlamaya yönelik birçok çalışmamız bulunuyor. Bunlardan en önemlisi satışta kadın çalışan sayımızı artırmaya yönelik olan aktivitelerimiz. Bu çalışmalarımızla ‘En Fazla Kadın İstihdamı Sağlayan Şirketler’ arasında yer aldık.

Gerek şirket içinde farkındalık yaratma çalışmaları gerek üniversiteler ile gerekse de çeşitli kadın kuruluşları ile olan iş birliklerimiz sayesinde kadın çalışan sayımızı çok daha yukarılara taşıyacağız” dedi.