Eğitimciler Zirve’de buluştu

 HRdergi olarak 13 – 14 Mayıs tarihlerinde, Eğitimciler Zirvesi’nin 18’incisini düzenlemenin mutluluğunu yaşadık. Masters Training International’ın Ana Sponsorluğu; BIS Çözüm, Eleman.net ve tim danışmanlık’ın Resmi Sponsorluğu’nda düzenlenen zirvede katılımcılarımız 22 oturumda 25 farklı konuşmacıyı dinledi, meslektaşları ile 2 gün boyunca fikir alışverişinde bulunarak uygulamalarını kıyaslama fırsatı buldu.

Zirvemizin bu yılki ana konuşmacılarından biri, Google Öğrenme Tasarımı Küresel Lideri Marc Ramos oldu. Amerika’nın en iyi işverenleri listesinde bu yıl da 6’ncı kez 1 numarada çıkan Google, sadece teknoloji alanındaki innovatif yaklaşımları ile değil, benzersiz kültürü ve yaratıcı İK uygulamaları ile de tanınıyor. Ramos zirvede, “Şirketinizin kültürü eğitim tasarımınızı nasıl etkiler?” sorusunun da aralarında olduğu pek çok konuyu netleştirdi, “Googley Way ile öğrenme ve tasarım” başlığı ile bizlerle oldu.

Zirvede ayrıca SkillSoft, NETg ve Kaplan gibi lider organizasyonlardaki 25 yıllık kariyeri süresince kendisini, innovatif eğitim çözümleri aracılığıyla yüksek performans gösteren çalışanlar geliştirmek konusunda organizasyonlara yardım etmeye adayan Bryan Austin de ana konuşmacılardan biri oldu. Game On! Learning’in Kurucusu ve Baş Oyun Değiştiricisi olan Austin, “Öğrenme & gelişimin oyunlaştırılması: Öğrenen davranışı ve motivasyonu” başlıklı oturumunda katılımcılarımızla deneyimlerini paylaştı.

18. Eğitimciler Zirvesi’nde ayrıca Masters Training International Kurucu Ortağı Dr. Ateş Akansel, tim danışmanlık Yönetici Ortak ve Genel Müdürü Murat Yeşilyurt, BIS Çözüm İK ve Kurumsal Uygulamalar Yazılım Geliştirme Grup Yöneticisi Serhat Önal & Sistem Geliştirme Grup Lideri Şenay Ağzıtemiz, TAB Gıda Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Asok, British American Tobacco Pazarlama Yetkinlikleri Geliştirme Yöneticisi Güvenç Altaş, Anadolu Endüstri Holding Yetenek Yönetimi Koordinatör Yardımcısı Banu Artüz, Ayaydın Miroglio Grubu İK Direktörü Yasemin Avcı, Toyota Türkiye TW ve Eğitim Yöneticisi Özgür Ayşın Sezik, Yapı Kredi Bankacılık Akademisi Liderlik ve Yetenek Yönetimi Müdürü Müge Arslan & Liderlik ve Yetenek Gelişimi Uzmanı Umut Önen, Çimsa İK Müdürü Berna Nalcıoğlu, Media Saturn Holding Türkiye İK Direktörü, İcra Kurulu ve Uyumluluk Komitesi Üyesi Seda Kaplan, Yıldız Holding İK Strateji ve Sistem Geliştirme Grup Direktörü İdil Şeker, Novartis İK ve Çalışan Gelişim & Performans Yönetimi Müdürü Nazım Ünlü, Coca-Cola İçecek Ticari Eğitim ve Gelişim Yöneticisi Murat İzgü, Abdi İbrahim İlaç Organizasyonel Gelişim Planlama Müdürü Banu Engür, TEB Eğitim ve Değişim Yönetimi Direktörü Ürper Kırdar, Mavi İK ve Organizasyonel Gelişim Müdürü Deniz Daver, MAPFRE GENEL SİGORTA İK Direktörü Necla Aksoy, Vestel İnsan Kaynakları Direktörlüğü Eğitim Müdürü Pınar Yürek Tüzman ve Perakende Akademisi Eğitim Müdürü İrem Ünal ve Prometheus Danışmanlık Genel Müdürü Yücel Atış da kürsüye çıkan isimler oldu.

DERGİ

HRdergi Temmuz - Ağustos sayısı çıktı! İyi okumalar...

SATIN AL Temmuz - Ağustos 2024