Eğitim ve gelişim dünyasında bir yıl böyle geçti

Eğitimlerin %73’ü gerçek sınıf ortamında ve yüz yüze yapılıyor, eğitim birimlerindeki ortalama çalışan sayısında düşüş gözüküyor. Eğitimlerin değerini göstermek en çok zorluk yaşanan ve gelişime açık alan olarak görülüyor; teknoloji tabanlı eğitimlerin önem kazanmaya devam edeceği, deneyime dayalı programların artacağı öngörülüyor.

İşte TEGEP Kurumsal Eğitim Araştırması’nın 2019 sonuçları...

TEGEP’in (Eğitim ve Gelişim Platformu Derneği), kurumlardaki eğitim/gelişim alanı ile ilgili bazı temel göstergelerin düzenli olarak izlenebilmesi amacıyla her yıl gerçekleştirdiği Kurumsal Eğitim Araştırması’nın sonuçları geçtiğimiz günlerde paylaşıldı.

2018 verileri üzerinden 2019 yılında yapılan, ortalama çalışan sayısı 5 bin 229 olan, 22 farklı sektörden 97 şirketin katıldığı araştırmada, kurumsal eğitim ve gelişim ile ilgili 17 farklı alana dair sorgulama yapıldı. Araştırma raporunda, önceki iki yılın Kurumsal Eğitim Araştırması verileri ve aynı dönemde daha küresel ölçekte hazırlanan ATD (Association for Talent Development) Endüstri Raporu verilerine de karşılaştırmalı olarak yer verildi. 


Sonuçları görmek için görsele tıklayınız. 


 

DERGİ

HRdergi Haziran sayısı çıktı! İyi okumalar

SATIN AL Haziran 2024