Zamanın Ötesinde Yolculuk: 2024 İK'da Epik Değişim

Yılın sonuna yaklaşırken, geride bıraktığımız günleri düşünüp, geleceğe dair umutlarımızı yeşertmek için bir kapı daha açılıyor. 2023 özellikle ‘insan’a dair bize pek çok şey öğretti, beraber zorlukları aştık, başarılar elde ettik, kayıplar yaşadık ama en önemlisi bir arada olduk. Özellikle yaşadığımız o büyük depremde tanık olduğumuz en büyük güç, birlikte olmaktan doğan enerji ve dayanışma duygusu oldu. Umarım, 2024 daha fazla öğrenme, daha derin ilişkiler kurma ve kendimizi bir adım öteye taşıma fırsatlarını getirir.

Ben kendi adıma yeni yıla biraz daha iyilikle, biraz daha merakla, biraz daha cesaretle girmeye kararlıyım… Her birimiz, kendi öykümüzü yazma gücüne sahibiz. Yeni yılın kapıları açılırken, bu fırsatı değerlendirip hem kurumsal hem bireysel olarak içsel büyüme yolculuğumuza başlama zamanı geldi… 

Biz de HRdergi olarak yeni yıl heyecanıyla 2024’te İnsan Kaynakları alanındaki gerçekleşecek dönüşümleri derinlemesine incelediğimiz bir sayı ile karşınızdayız. Yapay zekanın yarattığı dijital devrimden çalışan deneyiminin dönüşümüne, sürdürülebilirlikten beceri zekaları yazılımlarına, geleceğin İK analitiklerinden sistemik DEIB’e kadar İK’nın tüm süreçlerinin 2024 dönüşümünü mercek altına aldık. 2024, sadece bir takvim yılı değil, özellikle İK dünyasında köklü bir zihniyet değişiminin ve özgün fırsatların yılı olacak. Bu sayımızda, 2024'te İnsan Kaynakları dünyasında gerçekleşecek dönüşümleri sadece gözlemlemekle kalmayacak, aynı zamanda bu değişimlere tanıklık ederek, iş dünyasında yeni başarı hikayelerine imza atmanın yollarını keşfedeceksiniz. 

Aslında her yeni başlangıç, bir öncekinden daha güçlü, daha bilge ve daha deneyimli olmamıza olanak tanır. İşte bu nedenle, geçmişteki hataları affetmeli, öğrenmeli ve daha iyisi için adım atmaya hazır olmalıyız. Her yeni yıl, birlikte yazacağımız bir hikâyenin başlangıcıdır. Birlikte, umut dolu sayfalar ekleyeceğimiz bu dergide, her birimizin özel bir yeri ve katkısı olduğunu da unutmayalım.

2024, yeni başlangıçların, başarıların ve mutlulukların yılı olsun!

 

Gülcan Çağlar Çalışkan
Genel Yayın Yönetmeni 

DERGİ

HRdergi Haziran sayısı çıktı! İyi okumalar

SATIN AL Haziran 2024