Seçme Yerleştirme ve Yetenek Yönetimi’yle zirvedeydik…


HRdergi klasiklerinden biri olan Seçme Yerleştirme ve Yetenek Yönetimi Zirvesi’ni büyük bir katılımla 14-15 Ekim tarihlerinde Marriott Hotel Asia’da gerçekleştirdik. Assessment Systems, BIS Çözüm, Eleman.net, HumanGroup, Kariyer.net, P.metrica’nın Resmi Sponsorluğu’nda düzenlediğimiz zirvemizde Türkiye ve dünyadan uzmanlar ve İK yöneticileri deneyimlerini ve başarı hikayelerini katılımcılarla paylaştı.

HRdergi Genel Müdürü Alper Toper’in Hoşgeldiniz konuşmasıyla başlayan 2 günlük maratonda birbirinden başarılı ve ilgi çekici uygulamalar, öneriler ve hikayeler paylaşıldı.

Yurtdışından gelen konuşmacılarımızdan Stuart Mitchell ‘’Yetenekleri elde tutmak: Kariyer odaklı çalışanlar – Onları sevin ya da kaybedin’’ başlığında sahne alırken Heiko Fischer ‘’İnsan Kaynakları’ndan Kaynaklı İnsanlar’a: %100 girişimciliğe ve %0 bürokrasiye olanak vermek’’ konusunu irdeleyen konuşmasıyla katılımcıların karşısındaydı. a&dc’den Tim Jackson ‘’Yeteneklerin değerlendirilmesinde yeni bir yöntem: Dilemmalar’’, Open Kurucu Ortağı&IRC Global Executive Search Partners Yönetim Kurulu Üyesi Marco M. Alemagna ve HumanGroup Genel Müdürü&IRC Global Executive Search Partners EMEA Bölgesi Lideri Gaye Özcan ‘’Günümüz İK İş Ortakları için yetenek stratejileri & trendler’’i anlattı. 

Hangi uygulamalar konuşuldu?

Türkiye’nin en iyi seçme-yerleştirme ve yetenek yönetimi uygulamalarının da paylaşıldığı zirvede katılımcılar birçok yenilikçi fikirler edinme fırsatı buldular.

MSD İlaç ‘’MSD’nin çalışan gelişimi öyküsü’’, ING Bank ‘’ING Bank Uluslararası Yetenek Programı (IITP)’’, British American Tobacco ‘’İşe alımda stratejik yol arkadaşınızı nasıl bulursunuz?’’, Yapı ve Kredi Bankası ve BIS Çözüm ‘’Yapı Kredi yapılandırılmış işe alım süreci’’, Baltaş Grubu ve Kuveyt Türk Katılım Bankası ‘’İsteyenle başaran arasındaki farkı çıkarmak’’, ATÜ Turizm İşletmeciliği ‘’Yeteneği Oyun ile farket ve bağla’’, Novartis İlaç ‘’Novartis’de yetenek yönetimi’’, Eureko Sigorta ‘’Yetenek yönetiminde koçluk yaklaşımları, Boyner Grup ‘’Perakendede İŞ var!’’, Mercedes-Benz Türk ‘’Mercedes’te kariyer yolu’’, Kariyer.net, Shaya Group ve Eroğlu Holding ‘’İşe alımda yeni trendler’’, Orka Holding ‘’Orka Holding’te kariyeri yönetmek kişinin elinde’’, TeknoSA ‘’TeknoSA, geleceğin yeteneklerini nasıl belirliyor?’’, OPET ‘’Katılımlı yönetim, yetenek yönetimine ne kattı?’’, McDonald’s ‘’McDonald’s’ta gelecek asla hayal değildir’’, T. İş Bankası ‘’İşe alımda değerlendirme merkezi uygulamaları: 5N – 1K – 1M’’, Cigna Finans Emeklilik ‘’Cigna Finans Emeklilik’te herkes kendi kariyerini yönetiyor: Şeffaf Kariyer Uygulaması’’, Tchibo ‘’Tchibo’dan yetenek yönetimine farklı bakış’’ ile zirvemizde uygulamalarını paylaşan şirketler oldu.

Yetenek Savaşları

Zirvenin kapanışını ise Prometheus Danışmanlık Genel Müdürü Yücel Atış ‘Yetenek Avcılığı’ başlığıyla gerçekleştirdi. ‘’Yetenek savaşında sadece İK'nın değil, kurumun tüm yöneticilerinin birer beyin avcısı gibi çalışması gerekiyor’’ diyen Atış, beyin avcılığının, en iyi adayı değil, en uygun adayı seçmek ve rekabet bilgisi edinmek olduğunu ifade etti. İyi bir İK'cının iyi bir beyin avcısı olmak zorunda olduğunu belirten Yücel Atış, global yetenek savaşlarında Hindistan ve Çin’in ön önlerde yer bulurken bizim Türkiye olarak bu savaşta henüz olmadığımızın altını çizdi.

DERGİ

HRdergi Temmuz - Ağustos sayısı çıktı! İyi okumalar...

SATIN AL Temmuz - Ağustos 2024