Daha iyi bir Çalışan Deneyimi için verimli bir iş akışı sistemi nasıl uygulanır?


İyi yöneticiler etkili organizasyonun ve iletişimin ne kadar önemli olduğunu bilir.

Birçok şirket online ortama geçmeye başladığından, iş akışı yönetimi yazılımları, etkili sonuçlar ve uzaktan çalışan ekip üyelerini yaklaşan projelerle güncel tutmak için daha da önemli hale geldi. Peki, bu araçlar “evden çalışma” çağında neden bu kadar önemli?

Özet…

1. İş akışı yönetim sistemi: Akıllı araçlar işinizi nasıl iyileştirebilir?
2. İş akışı çözümleri: Verimli bir iş akışı sisteminin özellikleri

1. İş akışı yönetim sistemi: Akıllı araçlar işinizi nasıl iyileştirebilir?

İş akışı süreci, bir veya daha fazla hedefe ulaşmak için belirli bir süre boyunca gerçekleştirilen bir dizi adım ve eylemdir. Bu sürecin yapısı, şirkete küçük ama güvenli adımlar ve verimli ekip çalışması yoluyla doğru yolda olduğunu garanti eder.

En iyi yanı, her çalışanın bundan faydalanacak olmasıdır!

Şirket bir iş akışı yönetim platformu kullandığında, "Bu yıl kaç günüm kaldı?" gibi basit bir soru sorulur. Bu da programa erişerek ve bilgileri sadece birkaç tıklamayla tanımlayarak anında cevaplanabilir.

Peki otomatikleştirilmiş bir iş akışı sistemi, ekibinizin büyümesine ve gelişmesine nasıl yardımcı olabilir?
İşte dikkate alınması gereken birkaç fayda:

Daha iyi iletişim

İş akışı yönetimi çözümleri ile ekibinizin üzerinde çalıştıkları tüm projelerle iletişim kurmak ve güncel olmak için gerekli tüm araçlara sahip olmasını sağlarsınız.

Hem işle ilgili ayrıntıları hem de tatilleri ve doğum günlerini diğer meslektaşlarıyla paylaşabilecekleri kendi kişiselleştirilmiş profillerine sahip olabilirler - tüm bu araçlar, çalışanlarınızın mükemmel bir çalışan deneyimi yaşamasına yardımcı olacaktır.

Daha az hata

Hata yapmak insan işidir, ancak olası hataları belirlemek ve bunları önlemek üzerinde çalışabileceğiniz bir şeydir - iyi geliştirilmiş yazılımlarla sistem hatalarının meydana gelme olasılığı çok daha düşüktür.

Hatanın zamanında engellenememesi durumunda, kolay performans yönetimimiz ile sistem içerisinden kolaylıkla tespit edilebilmektedir.

Devam eden geri bildirim

En üretken ekipler, insanların etkin bir şekilde iletişim kurduğu ve sürekli geri bildirim aldığı ekiplerdir. Bu nedenle, ekipte bir dengeyi korumak istediğinizde kurumsal iletişim çok önemlidir.

Online olarak geliştirilmiş geri bildirim araçlarıyla ekip üyelerinizi motive edebilir ve şirket içinde büyümelerine yardımcı olabilirsiniz.

Daha iyi performans

Bir iş akışı, çalışanlarınızın ilgi çekici şekillerde gelişmesine yardımcı olabilir. Toplam şeffaflığa dayalıdır, böylece her çalışan, hedefleri ve kilit sonuçları ile birlikte projenin aşamasından haberdar olabilir.

Ekip üyeleri belirli bilgi veya belgelere ihtiyaç duyduklarında onlara bir tıklama ile ulaşabilir. Böylece her şey kolay ve sorunsuz bir şekilde yapılır.

2. İş akışı çözümleri: Verimli bir iş akışı sisteminin özellikleri

İş akışı, önceden belirlenmiş bir hedef için gerçekleştirilmesi gereken bir dizi görev anlamına gelir. Kısacası iş akışı, bir organizasyonun iş yapısına ve ekiplerin nasıl iş birliği yaptığına ve nihai hedefe nasıl katkıda bulunduğuna odaklanan bir yönetim şeklidir. Otomatik iş akışı çözümlerini seçtiğinizde aramanız gereken birkaç özellik vardır:

• Kullanıcı dostu ve kişisellleştirilmiş arayüz
Bir iş akışı sisteminin rolü, gereksiz görevlerde kaybedilen zamanı azaltmak ve özellikle uzak çalışanlar için üretkenlik düzeyini artırmaktır. Ekibinizin üzerinde çalıştığı platform, özelleştirilebilir ve gezinmesi kolay bir kullanıcı ara yüzüne sahip olmalıdır.

• Merkezileştirilmiş veriler
Çeşitli raporlara ve belgelere hızlı erişim, bu tür yazılımları kullanmanın en büyük faydalarından biridir. Bu, belirli sorunları çözmek için değil, aynı zamanda ekibinizin çalışmalarını takip etmek için de faydalı olacaktır.

• OKR tabanlı teknoloji
Hedefler, öncelikli hedefleri tanımlar ve temel sonuçlar, belirli, ölçülebilir eylemler yoluyla bunlara nasıl ulaşılabileceğidir. OKR'lerin faydaları tartışılmazdır - işi optimize ederler, ekibi doğru yolda tutarlar ve farklı departmanlar arasında iletişimi ve şeffaflığı desteklerler. Bu süreç boyunca, OKR'ler iş memnuniyetini artırabilir ve ilgili kişilerin deneyimini iyileştirebilir.

• İçgörüler
Yöneticilerin ve ekip liderlerinin izin veya maaş bilgileriyle ilgili olarak sürekli güncellenmesi gerekir - bir iş akışı sistemiyle şirket performansı üzerinde daha fazla kontrole sahip olabilirler.

• Bildirimler
E-posta, telefon veya doğrudan platform üzerinden bildirimlere izin veren bir sistem, bireysel deneyimi önemli ölçüde iyileştirebilen bir sistemdir. Kişiselleştirilmiş bir çalışan profili ile ekip üyeleri, e-postalarındaki basit bir hatırlatıcı aracılığıyla toplantıları, son teslim tarihlerini ve yeni projeleri kolayca takip edebilir.

Verilerin dijitalleştirilmesi ve otomatikleştirilmiş iş akışları, ekip üyelerinizin en iyi iş deneyimine sahip olmaları için ihtiyaç duyduğu destektir. Bu şekilde, uzmanlar işin temel yönlerine daha fazla odaklanabilir ve bu nedenle kuruluşun gelişimine daha değerli bir katkı sağlayabilir.
 

DERGİ

HRdergi Haziran sayısı çıktı! İyi okumalar

SATIN AL Haziran 2024