Bayram tatilinizi şimdiden planlayın

Ramazan Bayramı’nda ne yapacağınıza karar vermek için en uygun zaman! Bayramı farklı kültürler tanıyarak, doğanın ve tarihin başka renklerini keşfederek geçirmek isteyenler için bayram rotalarından bir seçki sizlerle! İster Haziran ayının sıcağından uzaklaşın ister Avrupa'nın farklı yüzlerini keşfedin ya da Fest Travel’ın gezilerine göz atın.

Bayramda kuzeyin serin havasını solumak isteyenlere

Buzullar ve Volkanlar Ülkesi İzlanda 
İzlanda, gayzerleri, volkanları ve buzullarıyla bambaşka bir dünyadaymış gibi hissettirecek doğasını gezginlere sunuyor. Ayrıca Amerika ve Avrupa plakalarının buluştuğu bir yeri başka nerede görebilirsiniz ki?

İskandinavya: İsveç - Norveç - Danimarka 
Vikinglerin torunlarını ülkelerinde tanımak için bir fırsat! İskandinavya’nın doğayı ve yaratıcılığı bir araya getiren kültürünü, fiyortların baş döndüren güzelliğini ve binyıllara dayanan İskandinavya tarihini keşfedin!

4 Baltık Başkenti: Helsinki - Tallinn  - Riga - Vilnius 
Baltık Denizi kıyısında sıralanmış dört ülke, dört başkent. Bir kültürün dört farklı yönünü tanımak, Kuzey Avrupa tarihini yansıtan, mimarisiyle ve doğasıyla dikkat çeken bu kentleri bu Ramazan Bayramı’nda görmek ister misiniz? 

Bayramda ekonomik bir gezi isteyenlere

Güney Kore ve Japonya 
Uzak Doğu’nun en çok ilgi gören iki rotası bir Oeconomica gezisinde bu bayram için buluştu. Son yıllarda popüler kültürde de görünürlüğünü gittikçe artan Güney Kore’yi keşfetmek ve Japonya’nın uzun tarihini ve kendine özgü kültürünü tanımak için en ekonomik fırsat…

Polonya’da Tarih ve Sanat 
Polonya’da Avrupa tarihinin neredeyse her dönemine tanıklık edebileceğiniz bir yolculuk. Sanatın ve tarihin dokusunun en iyi hissedilebildiği kentlerden Krakov’u, Varşova’yı ve daha fazlasını bulabileceğiniz bir bayram gezisi. 

Salzburg ve Bavyera
Avrupa’nın son yıllardaki gözde rotalarından birinde muhteşem manzaralar, Ortaçağ kasabalarının gizemli havası, Mozart’ın doğum yeri Salzburg ve fotoğraf meraklılarının yeni favorisi Hallstatt eşliğinde nefes alma molası olacak bir gezi. 

Bayramda Avrupa’nın farklı yüzlerini keşfetmek isteyenlere

Galiçya ve Portekiz
Avrupa’nın en batı ucuna tarihi ve kültürel bir yolculuk. Katolik Hac Yolu’nun son noktalarından dünyaca ünlü mimar Frank Gehry imzalı Marques de Riscal otelde konaklamaya ve üzüm bağlarındaki tadımlara Avrupa’nın bilinen destinasyonlarının dışına çıkmak isteyenler için en uygun rotalardan biri. 

Güney İtalya Amalfi Kıyıları ve Puglia 
Kitaplara, filmlere konu olan kültürü ve insanlarıyla Güney İtalya’yı keşfedeceğiniz, Pompei, Matera ve Napoli gibi tarih kokan kentleri tanıyacağınız, eşsiz manzaralar eşliğinde bir seyahat.

Amsterdam - Delft - Brugge - Brüksel 
Hollanda ve Belçika’nın en özel bölgelerini tanımak, Amsterdam ve Brüksel gibi kentlerin yanında Delft, Brugge ve Rotterdam gibi kültür ve tarihin bir arada bulunduğu etkileyici bölgeleri keşfetme olanağı bu gezide sizi bekliyor. 

Fransa Kuzey Bask 
Her zaman İspanya’yla anılan Bask bölgesinin Fransa’daki kuzey bölümünde sakin bir mola. Katedralleri, Atlas Okyanusu kenarındaki şehirleri ve tarihiyle bambaşka bir kültürü tanımak isteyenler için FEST Travel’ın en yeni rotalarından biri. 

Kathar Şövalyelerinin Diyarı 
Fransa’nın tarihi şehirleri Carcassonne, Toulouse ve daha birçoğunda Avrupa tarihinin kendine özgü topluluklarından Kathar Şövalyelerinin kısa fakat ilginç hikâyesini takip edeceğiniz, Ortaçağın etkileyici havasını solurken doğanın tadını çıkaracağınız bir gezi.

 

DERGİ

HRdergi Mayıs sayısı çıktı

SATIN AL Mayıs 2024