Zirvede 20 yıl!

1998’den beri kurumsal eğitim yöneticilerinin buluşma noktası olan
“Eğitimciler Zirvesi”, bu yıl Mayıs ayında 20 yaşına girdi.

9 – 10 Mayıs tarihlerinde; Masters Training International’ın Ana Sponsorluğu,
“tim” Danışmanlık ve Talentouch’ın Resmi Sponsorluğu, Digitallica’nın Dijital Eğitim Sponsorluğu’nda düzenlediğimiz zirveyi
çok özel bir içerik ve kurumsal eğitimlerin dünü, bugünü ile yarınını masaya yatırarak kutladık.


Eğitimin dününü, bugününü ve yarınını, eğitim birimlerinin bu gelişimdeki yerini, iyi uygulama örneklerini, ezber bozan yaklaşımları, yaklaşan trendleri ve esinlendirici konuşmacıları bir kez daha katılımcılarımızla buluşturduğumuz 20. Eğitimciler Zirvesi’nde, eğitim dünyasında 20 yılın kilometre taşlarını da gündeme getirdik.

Geleceğe dönüş!

1. günün açılış konuşmasını yazar, seslendirme sanatçısı, TV sunucusu Yekta Kopan’ın “Hepimizde yaratıcı bir kaynak var mı?” başlığıyla gerçekleştirdiği zirvede, yaratıcılığa odaklanan Kopan katılımcılarımızın yaratıcılığını da sorgulattı.

Katılımcılarımız zirvenin ilk gününde ayrıca Boyner Eğitim ve Gelişim Müdürü Esra Eseroğlu & Eğitim Teknolojileri Yetkilisi Yüksel Özenç’i, Prometheus Danışmanlık Genel Müdürü Yücel Atış’ı, Baltaş Grubu Kurucu Ortağı Zuhal Baltaş’ı (M. SC. DR.), Masters Training International Kurucu Ortağı Işıl Dayıoğlu Aslan’ı, GSK Yetkinlik Gelişim Müdürü Müge Çağış’ı, Migros Perakende Akademisi Grup Müdürü Münir Ozan Akın’ı, Allianz Türkiye Akademi ve İK İş Ortaklığı Grup Başkanı Gamze Doğan’ı ve Allianz Türkiye Akademi Program Tasarım ve Geliştirme Müdürü Özlem Yanmaz Ateş’i dinleme fırsatı buldu.

9 Mayıs’ta ele alınan konu başlıkları ise “Geleceğe Dönüş”, “Eğitimde 20 yılın bulguları”, “İstiyorsa NUDGE’la kolaylaştır”, “Eğitimin dünü, bugünü ve yarını: Eğitim birimlerinin bu gelişimde yeri”, “Eğitim ile ezber bozmak”, “Yeni nesil çıraklık!” ve “20 yıl önce neredeydik? Şimdi neye hazırlanmalıyız?” oldu.

Geleceğin başarılı insan modeli

20. Eğitimciler Zirvesi’nin 2’nci gününün açılış konuşması ise HRdergi Kurucu Ortağı & Genel Müdürü & Beni Ne Motive Eder® Master Sertifikalı Eğitmeni Alper Toper tarafından gerçekleştirildi. Toper’in “Stratejik hedeflere koşarken takım motivasyonu” başlıklı konuşmasının ardından sahneye çıkan Fütürist Ufuk Tarhan ise, katılımcılarımızla “Geleceğin Başarılı İnsan Modeli: T-İnsan” konusunu paylaştı.

Zirvede ayrıca 3M Doğu Avrupa, Ortadoğu Afrika Bölgesi Lider Koçu Ceyla Beller Özgün, “tim” Danışmanlık Başkanı Behzat Yıldırımer & Genel Müdürü Murat Yeşilyurt, Sade Kitabı yazarları Begüm Başoğlu & Ege Erim, Akbank Akademi Müdürü Emel Arseven ve Vodafone Türkiye Eğitim ve Gelişim, Red Academy Kıdemli Yöneticisi Pınar Şimşek de deneyimlerini paylaşan isimler oldu.

10 Mayıs tarihinde katılımcılarımız Çirkin Ördek Yavrusunu Dahil Etmek, Kuşbakışı yetişkin eğitimi, Farklı olmaya cesaret etmek, Eğitimlerde Dijital Yolculuk ve Dijital eğitmen / Farklılıkları Gözeten Bireyin Gücü konu başlıklarını dinleme fırsatı buldu.

Zirvede bir konuşma yapan Sade kitabı yazarları Başoğlu ve Erim, büyük şehirlerde yaşamanın sadeleşme yolunda ille de bir engel olmadığını belirterek, çok çeşitli ‘’başarı’’ tanımlarını ve kendimizi başkalarının beklentilerine göre ölçme eğilimlerimizi masaya yatırarak bizi mutsuz eden alışkanlıklardan çıkış yöntemlerini paylaştı.

Hızlı ve büyük değişim geçiren dünyada “geleceğin başarılı insan modeli; T-İnsan olacak” diyen, kendisini de T-İnsan’a dönüştürerek sürdürülebilir kariyer ve başarılı bir yaşamın şifrelerini çözen Fütürist Ufuk Tarhan ise, konuşmasında katılımcılarımıza pek çok ipucu sundu.

Ödüllü oyunlar ve hediye çekilişleri ile renklenen zirvemizde ayrıca Zuhal Baltaş (M. SC. DR.), fütürist Ufuk Tarhan ve Sade kitabı yazarları kitaplarını katılımcılarımız için imzaladı.

 

DERGİ

HRdergi Mayıs sayısı çıktı

SATIN AL Mayıs 2024