NN Hayat ve Emeklilik, 7 yıldır olduğu gibi 2023’e de En İyi İşveren olarak başladı


NN Hayat ve Emeklilik olarak üst üste 7 yıldır ve 2022’de en yüksek skorla, en iyi işveren seçilerek birçok alanda kayda değer yenilikler yaptık. Türkiye'de yerel üst düzey işveren belgesine sahip tek sigorta şirketi ve Avrupa grubunun önde gelen temsilcilerinden biri olduğumuz için gurur duyuyoruz.

Türkiye'de Top Employer Enstitüsü tarafından “En iyi işveren” olarak sertifikalandırılan sadece 25 şirket bulunuyor. NN Hayat ve Emeklilik olarak Türkiye'de yerel üst düzey işveren belgesine sahip tek sigorta şirketi ve Avrupa grubunun önde gelen temsilcilerinden biri olduğumuz için gurur duyuyoruz. En iyi işveren olmak, bir şirketin çalışanlarına yüksek kalitede ve tatmin edici bir iş deneyimi sunmayı taahhüt ettiğini gösteren önemli bir başarı olarak kabul ediliyor.

Çalışanlarımıza desteği sürdürdük, krizi fırsata çevirdik

NN Hayat ve Emeklilik olarak üst üste 7 yıldır ve 2022’de en yüksek skorla, en iyi işveren seçilerek birçok alanda kayda değer yenilikler yaptık. Pandeminin yol açtığı zorlu çalışma ve yaşam koşulları ve küresel yüksek enflasyon ortamında çalışanlarımıza desteğimizi sürdürdük ve krizi fırsata çevirerek; çalışanlarımızın zamanlarını kendilerinin yönetebileceği esnek ve aynı zamanda verimli bir organizasyon olma yolunda adımlarımızı kuvvetlendirdik. Çalışanlarımızın aile ve iş sorumlulukları arasında denge kurabilecekleri ve kendilerini güvende hissedebilecekleri hibrit bir çalışma modelini hayata geçirdik.

Bu kapsamda, günümüz dünyasına uyum sağlayarak IT ekip arkadaşlarımız için FlexIT modelini tanıttık. Çalışanlarımızın aidiyet duygusunu tam anlamıyla hissetmelerini sağlamak amacıyla önemli toplantılar için ofis içinde veya dışında buluşabilmelerini sağlıyoruz. Ek olarak çalışanlarımıza yıl içerisinde tercih edecekleri bir ay istedikleri lokasyondan çalışabilme esnekliğini getirdik.

NN Hayat ve Emeklilik olarak, çalışanlarımızın kendileri olabildiği ve farklılıkların zenginleştirdiği bir ortam yaratmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu sebeple de ilk aksiyonumuz olarak 2022 yılında doğum iznini 16 haftadan 24 haftaya ve babalık iznini 1 haftadan 3 haftaya uzattık. Farklılıklarımızla daha da güçlü olduğumuza inanıyoruz ve NN’de farklılıkların bizi beslediği bir ortamda çalışıyoruz. 2023 yılında da çeşitlilik ve kapsayıcılık konuları oldukça gündemimizde olacak.

Her çalışanın her yıl en az bir yeni şey öğrenmesini hedefliyoruz. Bu sayede çalışanlarımızın mevcut pozisyonlarındaki performanslarını destekliyor ve bir sonraki kariyer adımlarına yönelik motivasyon kaynaklarını yaratıyoruz. Çalışanlarımıza yurt dışında kariyer fırsatları da sunuyoruz.

Türkiye'deki ofisimizde uluslararası meslektaşlarımızı ağırlarken, Türkiye’deki çalışanlarımızın da yurtdışında Belçika, Japonya, İspanya, Macaristan ve Romanya’da çalışmalarına imkan sağlıyoruz. Yurtdışındaki diğer iş birimleri için de uzaktan çalışan Bilgi Teknolojileri alanındaki yeteneklerin Türkiye’de işe alınması fırsatı sunuyoruz. Son olarak da çalışanlarımızı desteklemek için rekabetçi ücret ve yan hak paketleri sunuyoruz.

Çalışanlar temel olarak işverenlerinden; rekabetçi ücret ve yan haklar, iş güvenliği, mesleki gelişim fırsatları, esnek çalışma koşulları, tanınma ve ödül, iyi iletişim, aidiyet duygusu ve olumlu bir çalışma ortamı gibi koşulların yerine getirilmesini bekler. Sunulan yenilikler, her şirkette veya sektörde başarılı ve uyarlanabilir olacağı anlamına gelmiyor. Herhangi bir İK inovasyonunun potansiyel faydalarını ve dezavantajlarını her zaman dikkatli bir şekilde değerlendirmek ve daha geniş bir alana yaymadan önce küçük ölçekte test etmek önemlidir.

“Mutlu çalışan” stratejisi için bu oldukça mühim bir konu. Farklı çalışanların farklı ihtiyaçları ve motivasyonları olabileceğinden, çalışanları mutlu etmek için herkese uyan tek bir strateji yoktur. Bununla birlikte, kuruluşların çalışan memnuniyetini artırmak için kullandıkları bazı yaygın yaklaşımlar da bulunmaktadır. Örnek vermek gerekirse; rekabetçi ücret ve yan hak paketleri, mesleki gelişim ve kariyer gelişimine yönelik fırsatlar, olumlu ve kapsayıcı bir çalışma kültürü ile açık ve etkili iletişimin teşvik edilmesi, başarılı bir işveren için olmazsa olmazlar arasındadır. Aynı zamanda, alınan ödüller, çalışanların endişelerinin ve geri bildirimlerinin dinlenmesi ve önemsenmesi, aidiyet ve topluluk duygusunun teşvik edilmesi ve iyi bir iş-yaşam dengesi sağlamak da çalışan mutluluğu konusunda önemli öğelerin başında gelir.

Şunu unutmamak gerekir ki; çalışan mutluluğu son derece karmaşık ve dinamiktir. Kuruluşlar, çalışanlarını daha iyi anlamak için düzenli anketler, geri bildirimler ya da birebir toplantılarla ihtiyaç ve motivasyonları anlamaya çalışmalıdır.

DERGİ

HRdergi Mayıs sayısı çıktı

SATIN AL Mayıs 2024