HRdergi’den “Pozitif” bir “Buluşma”

Son yıllarda yeniden keşfedilen; araştırılacak, yazılacak, kullanılacak çok yönlü bir alan olan pozitif yaklaşım ve yönetim felsefesini, 19 Haziran’daki Pozitif Kültür Buluşması’nda gündeme getirdik. Buluşmamızda pozitif liderlik ve performanstan takdir tanımanın gücüne, pozitif değerlerden pozitif kültür yaratmada iyi yaşama, konunun farklı boyutlarını masaya yatırdık. 


Pozitif Kültür Buluşması’nda sözü alan ilk isimler, Yönetici, Yazar, Danışman, Konuşmacı, Öğretim Görevlisi İdil Türkmenoğlu ve Pegasus Hava Yolları Genel Müdürü Mehmet T. Nane oldu. 

Pozitif Yönetimin ilgilendiği konuları “kişileri güçlendirme, dayanıklılığını artırma”, “kişisel ve kurumsal performansı olağanüstü biçimde artırma”, “kişilerin en iyi tarafını ortaya çıkarma” ve “tutku, affetme, tutarlılık, optimizm gibi duygu ve davranışları ortaya çıkarma” olarak sıralayan Türkmenoğlu, pozitif liderlerin ekiplerinde bağlılığın arttığını, yaratıcılığın tetiklendiğini, motivasyonun arttığını, zorlukların daha kolay aşılır hale geldiğini ve işten keyif alındığını vurguladı. 

Türkmenoğlu, Mehmet T. Nane ile yaptığı sohbette, Pozitif Liderliğin ipuçlarını örneklerle konuştu. 

Buluşmada ayrıca HRthinksMe Danışmanlık Kurucusu Alper Toper “Pozitif Kültür Yaratmada Takdir / Tanıma’nın Gücü”, Pfizer Türkiye İnsan Kaynakları Lideri Serra Uluışık “Pozitif Kültür Yaratmada İyi Yaşam”, sahibinden.com İş Destek Genel Müdür Yardımcısı Güntulu Peker ise “Pozitif Kültür ile Pozitif Değerler” başlıklı konuşmalarıyla katılımcılarımızla deneyim ve uygulamalarını paylaştı. 

Pozitif Kültür Buluşması’nın kapanış oturumunda Baltaş Grubu Kurucu Ortağı Zuhal Baltaş(M. SC. DR), “Pozitif Kurum Kültürü Yolculuğunda Yaratıcı Davranış Tasarımları” başlıklı bir çalıştay gerçekleştirdi. 

DERGİ

HRdergi Temmuz - Ağustos sayısı çıktı! İyi okumalar...

SATIN AL Temmuz - Ağustos 2024