Çocukların Bayılacağı Tatil Fikirleri

Yaz mevsiminin gelmesi ve okulların kapanmasıyla anne babalar, çocukları için hem eğitici hem de eğlendirici etkinlikleri araştırmaya başladı. tatilsepeti.com, çocuklar ve aileler için eğlenceyi garantileyen aktiviteleriyle, dünyanın önde gelen müze ve eğlence merkezlerini sıraladı.

Yıl boyunca ders ve ödev stresi ile yorulan çocuklar, okulların kapanmasıyla rahat bir nefes alırken aileler de alternatif tatil arayışına girdi. Üç aylık yaz tatili boyunca eğlenceli aktiviteleri sabırsızlıkla bekleyen çocukların öğrenme sürecini destekleyecek, deneyime dayalı etkinlikler anne babaların ilk tercihi oluyor. Türkiye’nin önde gelen turizm portallarından tatilsepeti.com tüm bu beklentileri karşılayan, çocukların mutlu bir yaz tatili geçireceği rotaları oluşturdu.

Disneyland - Paris 

Günün birinde Disneyland’ı ziyaret etmek dünya üzerindeki neredeyse her çocuğun hayali, Paris Disneyland ise akla gelen ilk Disney tema parklarından biri. Şehir merkezine yaklaşık 32 kilometre mesafede bulunan tema park, ziyaretçilerine devasa oyuncakların yanı sıra; otel, restoran, alışveriş mağazaları ve etkinlik alanları da sunuyor. Tüm tesisi gezmek için 1 gün yetmeyeceğinden, ziyaretçiler Disneyland içerisinde yer alan 7 otelden birinde konaklayabiliyor. Disneyland Park, Disney karakterlerinin yer aldığı; Fantasyland, Discoveryland, Frontierland, Adventureland ve Main Street USA gibi ayrı alanlardan oluşuyor. Ailelerin de severek vakit geçirebileceği Disneyland Paris, tatil dönemlerinde keyifli bir alternatif olarak çocukların bayılacağı seçenekler arasında yer alıyor.

Legoland Billund - Danimarka 

Danimarka’nın dünyaya en büyük hediyesi olan çocuk gelişim oyuncağı Lego’yla oynamayan neredeyse yoktur. 1968 yılında açılan ve Avrupa’daki legoland parkların en büyüğü olan Legoland Billund, her yaştan çocuk için uygun bir açıkhava eğlence parkı. Tüm oyunların Lego tasarımlarıya oluşturulduğu parkta, Lego’lardan yapılmış küçük bir maket şehir de bulunuyor.

Miniland, Duplo Land, Pirateland, İmagination Zone, Legoredo Town, Adventure Land, Lego City ve Knights Kingdom olmak üzere yedi ayrı bölümden oluşan eğlence parkında gösteri alanları, yeme-içme mekânları, alışveriş mağazaları ve misafirlerin konaklayabileceği Legoland Oteli de mevcut. Yılda 2 milyona yakın turistin ziyaret ettiği Legoland Billund, çocuklar için hayal gücünü artıran, onlara görsel tasarım şöleni yaşatan, aile boyu eğlencenin tadını çıkarabileceğiniz bir yer.

Nemo Science Museum - Amsterdam

Gemiyi andıran sıra dışı mimarisiyle dikkat çeken teknoloji ve bilim müzesi Nemo, içeriği ve çocukların ilgisini çeken onlarca aktivite alanıyla şehre gelen turistlerin uğrak yerlerinden biri. Benzerlerine göre içerik olarak en aktif müze olarak değerlendirilen Nemo’da çocuklar yaşamları boyunca karşılaşabilecekleri her türlü fiziksel olayı deney yoluyla öğrenebiliyor.

4 katlı müzede yer çekimi, statik elektrik, ses, ışık gibi doğa kanunları, zincirleme reaksiyon gösterisi, baloncuk üretimi gibi aktiviteler özellikle küçük yaş gruplarını için ideal. Büyük bir bilim laboratuvarının bulunduğu müzede çocuklar zihnin arka planda nasıl çalıştığını öğreniyor. Müzedeki hafıza testleri, zihin problemleri, hislerle ilgili uygulamalar da yetişkinlerin dahil olabileceği oyunlar arasında. Bilim ve eğlenceyi bir araya getiren Nemo’da çocuklar katlar arasında deneylerle yeni bilgiler öğrenirken, anne babalar da müzenin terasında şehrin manzarasının keyfini çıkartabilir.

Europa Park - Almanya 

Almanya’nın Freiburg, Fransa’nın Strasbourg şehirleri arasında yer alan Europa-Park, 1975 yılında Mack Ailesi tarafından kurulmuş. 1780’li yıllardan beri sirk vagonları ve hız treni üreten Mack ailesinin Amerika ziyareti sonrası açmaya karar verdikleri park, Disneyland’dan sonra Avrupa’nın en büyük tema parkı olma özelliğini taşıyor.

Europa Park içerisinde 13 hız treni, su kaydırakları, çocuk oyuncakları, interaktif gösterilerin yapıldığı havuzlu bir meydan ve birçok otel bulunuyor.

İlk olarak İtalya ile başlayarak ülke temalı bir bölüm açılan park içerisinde İsviçre, Hollanda, İngiltere, Fransa, İskandinavya ve İspanya olmak üzere 14 ayrı bölüm mevcut.

Sentaso Adası Universal Singapur Stüdyoları - Singapur

Santosa Adası’na bulunan Universal Singapur Stüdyoları içerisinde, Hollywood Bulvarı, New York, Sci-Fi City, Ancient Egypt, Ancient Egypt, Madagascar gibi ilgi çekici eğlence parkurları bulunuyor.

Eğlence parkının ada içerisinde olmasının avantajıyla denizin tadını çıkabileceğiniz gibi, kendinizi kuşlar gibi uçarken bulabilir, üç boyutlu Prenses Fiona & Shrek macerasına katılabilir ve ormanda yolculuğa çıkabilirsiniz. Ayrıca Charlie Chaplin’den Marilyn Monroe’ya kadar geçmiş dönemin birçok ünlüsüyle sokaklarda fotoğraf çektirebilir, bir yandan müzikal gösterileri izlerken diğer yandan da dev dalgaların New York gökdelenlerine çarptığına şahit olabilirsiniz.

 

DERGİ

HRdergi Mayıs sayısı çıktı

SATIN AL Mayıs 2024