Çalışan Bağlılığı’nı zirveye taşıdık

 HRdergi olarak 6. Çalışan Bağlılığı Zirvesi’ni
10 Mart tarihinde Pin Araştırma’nın Resmi Sponsorluğu’nda
İstanbul Marriott Hotel Asia’da düzenledik. Zirvede, birbirinden başarılı uygulamalar ve ilham verici fikirler paylaşıldı.

Son yıllarda, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’deki İK profesyonellerinin de gündeminde “çalışan bağlılığı” kavramı var. İK ve yönetim konusundaki hemen her makalede rastladığımız, dünyada pek çok araştırmaya konu olan bu kavramı, 10 Mart tarihinde düzenlediğimiz zirvede a’dan z’ye masaya yatırdık.

Zirvemizde “Çalışan Deneyimi - Garanti ve Ben” başlığı ile Garanti Bankası İşveren Markası Yöneticisi Nurdan Taş, “Ben”den “Biz”e doğru yolculukta Bizim İK’nın rolü” BNP Paribas Cardif Türkiye İşe Alım, Eğitim ve Organizasyonel Gelişim Müdürü Nesime Orhan Ok ile İç İletişim ve Kurum Kültürü Müdürü Fulya Şarlıgil Yurtseven, “Yöneticilerin çalışanlardan farkı yok” başlığı ile PİN Araştırma Kurucu Ortağı Berna Özdemirkan ile Adisa Danışmanlık Şirket Yöneticisi Hüseyin Adanalı, “Pozitif Psikoloji Işığında Çalışan Bağlılığı ve Pozitif Liderlik” başlığı ile Ford Otosan İnsan Kaynakları Müdürü Aşkın Çavaş, “Çalışan bağlılığında alternatif model: Adanma ve iş sonuçları” başlığı ile Baltaş Grubu Danışman, Eğitim Program Yöneticisi Dr. Tahsin Birgen ve “İş’te AŞK” konu başlığı ile Novo Nordisk Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü Emine Yeşil Güner konuşmacı olarak deneyimlerini paylaştı.

6. Çalışan Bağlılığı Zirvesi’nde ayrıca “Neden işyeri kültürünüze yatırım yapmalısınız?” başlıklı bir panel de yer aldı. Great Place to Work® Türkiye Kıdemli Danışmanı Hatice Dalağan’ın moderatörlüğünü üstlendiği panelin konuşmacıları sahibinden.com İş Destek’ten Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Güntulu Pamuk, Vaillant Group İnsan Kaynakları Direktörü Nilüfer Birdal ve Accenture Türkiye İK Direktörü Sure Köse oldu.

Beni Ne Motive Eder:
5 kimlik, 23 motivatör...

Zirvenin son oturumunda HRdergi Kurucu Ortağı & Genel Müdürü, Beni Ne Motive Eder® Master Sertifikalı Eğitmeni Alper Toper de “Beni Ne Motive Eder” başlığı ile bir konuşma yaptı.

Türkiye yayın haklarını aldığımız “Beni Ne Motive Eder –Tutkularınızı İşinize Katın” kitabında yer alan, 10 yıl boyunca 850.000 kişi arasında yapılan araştırmanın sonuçlarını katılımcılarımızla paylaşan Toper, 23 kimlik ve 5 motivatörün belirlenmesinin çalışan bağlılığı, yetenek yönetimi ve ödüllendirme konusundaki etkilerine değindi.

 

DERGİ

HRdergi Temmuz - Ağustos sayısı çıktı! İyi okumalar...

SATIN AL Temmuz - Ağustos 2024