Akenerji, işitme engelli çocukların sessizliğine Çocuk Eğitim Derneği ile kulak verdi!

Akenerji İnsan Kaynakları Departmanı 


Akenerji olarak daha iyi bir gelecek için enerji şirketlerine düşen sorumluluğun farkındayız. 30 yılı aşkın sürelik geçmişimizi her adımımızı çevre ve topluma duyduğumuz sorumlulukla atmaya özen gösteriyoruz. Özellikle eğitim ve çocuk konusundaki sosyal sorumluluk projelerini her zaman desteklemekteyiz. Uzun yıllardan beri Sosyal Sorumluluk bilinci ile yürütülen faaliyetlerimizi, 2019 yılından itibaren Çocuk Eğitim Derneği ile gerçekleştirdiğimiz farklı projelerle işitme engelli çocukların eğitimine destek vererek gerçekleştiriyoruz.

2014 yılında kurulan Çocuk Eğitim Derneği İşitme engelli bireylerin kaliteli eğitim almalarını sağlamak amacı ile kurulmuş, uluslararası vizyon ve standartlarda, toplumsal yaşamın tüm alanlarında yenilikçi, sürdürülebilir projeler üreten ve uygulayan bir dernek olarak faaliyet göstermektedir.

Çocuk Eğitim Derneği'nin hedefleri ülkedeki standartları engelliler lehine değiştirmek, engelli, engeli olmayan, muhtaç öksüz, yetim olan çocuklar ve gençlerin sorunlarına kalıcı çözümler üretmek, toplumun her kesiminde farkındalık ve bilinç oluşturulması ve yaşamın tüm alanlarına aktif ve tam katılan bir çoğunluğun oluşturulmasını sağlamaktır. Bu hedeflerin belirlenmesinde ve uygulanmasında bütünlükçü ve kapsayıcı bir yaklaşımla ilgili grupların ihtiyaçlarından yola çıkarak çözümler üretip uygulamayı benimsemektedir. Uyguladığı projeler ve ürettiği değerlerle öncü nitelikte bir model teşkil etmektedir.

Bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz projeleri aşağıdaki gibi özetleyebiliriz.

Akenerji & Çocuk Eğitim Derneği Doğum Günü Projesi 

Her yıl çalışanların doğum günlerini farklı derneklere bağış yaparak kutluyoruz. Bu yıl Çocuk Eğitim Derneği’ne yaptığımız bağışlarla çalışanlarımızın doğum günlerini kutladık. Çalışanlarımızın hem derneğe yapılan bağıştan haberdar olması, hem de kalıcı bir farkındalık yaratmak adına isime özel oluşturulan dernek tarafından tasarlanmış ürünleri, çalışanlarımıza doğum günlerinde hediye ettik.

Akenerji & Çocuk Eğitim Derneği Farkındalık ve İşaret Dili Atölyesi

Çocuk Eğitim Derneği ile çalışmalarımızı Dünya Engelliler Günü’nde gerçekleştirdiğimiz “Sessizliğime Kulak Ver” farkındalık atölyesi ile sürdürdük. Bu atölye çalışmasında, çalışanlarımız işitme engelli bireylerin kaliteli eğitim almalarını sağlamak amacı ile kurulmuş olan Çocuk Eğitim Derneği’ni daha yakından tanıma fırsatı bulurken, derneğin işaret dili öğretmeni tarafından çalışanlarımıza eğitim verildi. Eğitimini tamamlamış ve temel işaret dili alfabesini öğrenmiş santral ve merkez ofis çalışanlarımız ile işaret dilini kullanarak Dünya Engelliler Günü için farkındalık yaratmak adına bir video oluşturduk ve sosyal medyada videoyu paylaşarak bu konuya farkındalık yarattık.

Akenerji Dilek Ağacı Projesi 

Çocuk Eğitim Derneği’ne olan desteklerimiz yeni yıla girerken “Dilek Ağacı” projesi ile devam etti. Bu projede 81 işitme engelli öğrencinin yeni yıl dilekleri çalışanlarımız tarafından gerçekleştirildi. Çalışanlarımızın tamamen gönüllü olarak katıldığı bu süreçte, yılbaşı ağacımıza yerleştirdiğimiz 81 çocuğun dileği çalışanlar tarafından ilgiyle karşılandı. Daha sonra dilekleri gerçekleştirmek için projemize katılan gönüllü çalışanlarımızla birlikte işitme engelli çocukları dernekte ziyaret ederek, hediyelerimizi çocuklarla buluşturduk.

Eğitime verdiğimiz destek, çalışanlarımızın büyük bir mutluluk ve istek ile etkin olarak katıldığı sosyal sorumluluk projelerine dönüştü. Bu dönüşüm ile birlikte Akenerji olarak yer almaktan mutluluk duyduğumuz sosyal sorumluluk projelerine, çalışanlarımızın sahip olduğu farkındalık bilinci ile yer almaya ve Türkiye’nin enerjisine fark yaratmaya devam edeceğiz.


DERGİ

HRdergi Haziran sayısı çıktı! İyi okumalar

SATIN AL Haziran 2024