İKmoda Erkek: Yünsa ile takım elbisede yün modası

Erkek modasında ‘rahatlık’ trendi her geçen gün etkisini artırırken streç özelliğiyle gün boyu rahatlık sağlayan ve vücudumuzda nem dengesini sağlayan yün kumaşlar vitrinlerde giderek daha fazla yer alıyor. Türkiye ve Avrupa’nın en büyük entegre üst-segment yünlü kumaş üreticisi Yünsa, gün boyu takım elbise giyen erkekler için rahatlık ve konfor sağlayan, streç yünden takım elbiselik kumaşlar üretiyor. Yünsa, koleksiyonları ile dünya hazır giyim devlerine şıklık ve rahatlık sunuyor.

Modada ‘rahatlık’ trendi her geçen gün etkisini artırırken erkek koleksiyonlarında da daha rahat, şık ve modern giysiler dikkat çekiyor. Şıklığından ve rahatlığından vazgeçmek istemeyen ve özellikle ofis ortamında çalışan erkekler artık gün boyunca rahatlık sağlayan kumaşlardan tasarlanan takım elbiseleri tercih ediyor. 

Bu nedenle dünyada trend, sentetik kumaşlardan tekrar doğal kumaşlara kayıyor. Günümüzde hem tüketiciler hem de üreticiler için giderek daha kıymetli hale gelen yün, tek başına sağladığı doğal avantajların yanı sıra ipek, kaşmir gibi birçok hammadde ile karıştırılabiliyor ve böylece katma değeri artıyor. Bu karışımlarla elde edilen çeşit çeşit kumaşlar da birbirinden yaratıcı koleksiyonlar ile vitrinlerde yerini alıyor. 

Yün ile gün boyu rahat takım elbiseler 

Türkiye ve Avrupa’nın en büyük entegre yünlü kumaş üreticisi Yünsa, koleksiyonlarını rahatlık, konfor ve şıklık trendine göre oluşturuyor. Yünsa, gün boyu ofis ortamında çalışan erkekler için rahatlığı ve konforu ön plana çıkarmak amacıyla streç yünden takım elbiselik kumaşlar tasarlıyor ve üretiyor. 

Erkeklerin gün içerisinde yaşadıkları yoğun iş temposunun yanında bir de rahatsız edici kumaşlardan yapılan takım elbiseleri giymek istemediklerini belirten Yünsa Satış ve Pazarlama Direktörü Bora Birgin, yünün sağladığı rahatlığı şöyle anlattı: “Nefes alabilen yapısıyla vücut-çevre ilişkisini en iyi şekilde ayarlayan yün, bu doğal iklimlendirme özelliği sayesinde herkesin düşündüğünün aksine sadece kış mevsiminde değil dört mevsim giyilebiliyor. Doğallığı ve kalitesiyle premium bir ürün olan yün, dayanıklı yapısıyla da ön plana çıkıyor. Dayanıklı olduğu kadar hareket özgürlüğünü kısıtlamayacak kadar hafif, aynı zamanda esnek bir elyaf olan yün bu özellikleriyle takım elbise için en ideal kumaş haline geliyor.” 

Yünsalab Casual Koleksiyon ise konforu ve şıklığı bir arada sunuyor

Yünsa, 2018 yılı başında lanse ettiği YünsaLab Casual Koleksiyonu ile dünya hazır giyim devlerine şıklık ve rahatlık sunuyor. Son dönemlerde iş hayatında erkeklerin daha çok rahat, şık, modern ve hem ofiste hem de iş çıkışında sosyal ortamlarda rahat edebilecekleri bir giyim tarzını tercih ettiklerini belirten Bora Birgin, “Koleksiyonda pastel pembeler, sarı ve bordo tonlar kullandık. Pamuklu kumaşların yanı sıra likralı ve keten kumaşların modern öğelerini de ön planda tuttuk. Örneğin, Chino pantolon ile kombin yapılmak üzere, pamuklu modern ceketlikler bu koleksiyonda yer alıyor” dedi.

DERGİ

HRdergi Temmuz - Ağustos sayısı çıktı! İyi okumalar...

SATIN AL Temmuz - Ağustos 2024