FLO Group Ebeveynlik Yolculuğunda Sevgiyle Yanında!


“Merkezimiz İnsan” mottosuyla çalışan mutluluğuna yönelik projeler geliştiren FLO Group, hayata geçirdiği Eşitlik, Çeşitlilik ve Kapsayıcılık Komitesiyle ebeveynlik sürecinde, çalışma arkadaşlarının kariyer yolculuklarına ve iş – yaşam dengesini korumalarına destek olan Ebeveyn Dostu Uygulamalarıyla değer yaratıyor. 

Hayatın her alanında kadınların güçlendirilmesini ve ekonomik istihdama katılımlarını destekleyen FLO Group, Eşitlik, Çeşitlilik ve Kapsayıcılık Komitesiyle birçok farklı projeyi hayata geçiriyor. Kadın istihdamında %46’lık bir orana ulaşan şirket Prof. Dr. Itır Erhart ile hayata geçirdikleri Sürdürülebilirlik 202 eğitimleriyle de Eşitlik, Çeşitlilik ve Kapsayıcılığı kurum kültürüne entegre etmek için adımlarını attı. Lider Kadınlar Platformu ile başarılı kadın rol modellerin deneyimlerini paylaşma imkânı sunan FLO Group, şirket içerisindeki C level yöneticilerle yapılan buluşmaların yanı sıra gastronomi dünyasının Nobel'i sayılan Basque Culinary World Prize kazananı Şef Ebru Baybara Demir gibi alanında uzman rol modellerle bir araya gelerek kadın çalışanların kariyer yolculuklarını destekliyor.

FLO Group, kariyer yolculuğundaki en önemli dönüm noktalarından biri olan anne – baba olma yolcuğunda da çalışma arkadaşlarına destek olmak için çeşitli uygulamaları hayata geçiriyor.

“Sevgiyle Yanındayız” mottosuyla FLO Group, bünyesindeki tüm çalışma arkadaşlarına sunduğu Ebeveyn Dostu Uygulamalarla bu önemli sürecin başlangıcından itibaren ebeveynlik yolculuğunda çalışanlarının adımlarına ortak oluyor. Ebeveynlik sürecini hamilelikten başlayarak ele alan ve bütünsel bir süreç ile çalışma arkadaşlarına destek olan FLO Group, 5 aşamalı bir destek paketini ebeveyn çalışanları ile buluşturuyor.

1. Ergonomi Kitleri

Hamilelik bildirimiyle birlikte başlayan süreç, özel olarak hazırlanan ergonomi kitleri ile destekleniyor. Genel merkez, mağazalar, fabrika ve FLO Teknoloji olmak üzere tüm fonksiyonlarını kapsayan bu çalışmada teslim edilen ergonomi kitleriyle; hamilelik sürecini en rahat şekilde geçirmelerini desteklemek için çalışma şekline göre bel yastığı, ayak desteği ve ortopedik tabanlık verilirken, Sağlık Bakanlığı’nın online bir hizmeti olan Gebelik Okulu’na yönlendirme yapılıyor.

2. Çocuklu Dünya Premium Üyeliği

Hamilelik bildirimi ile eş zamanlı olarak anne ve baba adaylarına çocuk gelişiminde bir rehber kılavuz görevini gören Çocuklu Dünya Premium üyelikleri tanımlanıyor. Bu üyelikle, ebeveynler uzmanlar tarafından hazırlanan bilgilendirici içeriklere erişim sağlayabilirken, ebeveynlik sürecinde yaşanan değişimleri daha yakından takip edebiliyorlar.

3. Yeni Doğan Bebek Kiti

Doğum iznine çıkan kadın çalışma arkadaşlarına özel olarak süt taşıma ve saklama çantası (termal çanta) gibi süreçte ihtiyaç duyabilecekleri malzemeleri içeren yeni doğan bebek kiti veriliyor. Aynı şekilde baba adaylarına da eşlerinin hamilelik sürecini bildirmeleri halinde yeni doğan kitleri teslim ediliyor.

4. Süt Odası ve Kreş Destekleri

Doğum izninden dönen FLO’lu anneler iş hayatına dönüş sürecinde adaptasyonlarına destek olmak için ihtiyaçlarına yönelik yenilenen süt odaları ve İstanbul başta olmak üzere 19 farklı şehirde özel kreş indirimleriyle karşılanıyor.

5. Anne Mentorluk Programı

Doğum sonrasında işe dönüşü kolaylaştırmak üzere FLO’lu annelerin, yaşadıkları sürecin benzerini kendilerinden önce deneyimlemiş arkadaşlarından destek alabilecekleri ve deneyimlerini paylaşabilecekleri Anne Mentorluk platformu ile koçluk desteği alabiliyorlar.

Hayata geçirilen uygulamaları bir de FLO’lulardan dinleyelim;

Didem Balcı – Kategori Direktörü Eşitlik, Çeşitlilik, Kapsayıcılık Komite Lideri

Eşitlik, Çeşitlilik ve Kapsayıcılık Komitesi olarak, şirketimizin her seviyesinde kapsayıcı ve adil bir çalışma ortamı oluşturmak için özverili şekilde çalışıyoruz. Tekil bireyler olarak yapabileceklerimizin çok daha fazlasını beraberce yapabilmenin gücüne inanan, birbirini tamamlayan ve tüm detaylarla özenle ilgilenen harika bir ekiple çalışıyor, ele aldığımız tüm başlıklarda açık alan kalmaması adına tüm komite üyelerinin bireysel katkılarından besleniyoruz.

Bu kapsamda hayata geçirdiğimiz Ebeveyn Dostu Uygulamalarla çalışma arkadaşlarımızın ebeveynlik yolculuğunda onlara destek olmaktan büyük memnuniyet duyuyoruz.
 

Buse Çevlik – Satın Alma İş Geliştirme Uzmanı

Süt odasının özenle hazırlanması, steril olması ve kullanıma gayet uygun bir yer olması adına yapılan çalışmalar biz anneleri çok mutlu ediyor. Odada süt saklama poşeti, biberon temizleyici gibi olmazsa olmaz ürünlerin bulunması, çikolata gibi anneleri gülümsetecek ikramların olması sürece ne kadar hassasiyetle yaklaşıldığının bir göstergesi. Her yorumumuzu dikkatli dinleyip, uygulamaya çalışan güzel bir ekip var.

Nazlı Nar Sipahi – Marka Kategori Müdürü

Ebeveynlik yolculuğumda şirketin Ebeveyn Dostu Uygulamaları kapsamında farklı noktalarda destek sağlaması beni çok mutlu etti. Bu yolculuğumda şirketin böylesine düşünceli bir süreç tasarlaması benim için değerli bir anı olacak. Özellikle ergonomi kiti hem fiziksel olarak konforumu sağladı hem de mental olarak ağrılarımı azaltmada pozitif etki yarattığı için bu dönemi daha rahat geçirmemi sağladı. Şirketimizin bu dönemde sağlığıma verdiği önem ve bu güzel yolculuğa olan desteği için minnettarım.
 


 

Haberi pdf olarak okumak için görsele tıklayın.

 

 

DERGİ

HRdergi Temmuz - Ağustos sayısı çıktı! İyi okumalar...

SATIN AL Temmuz - Ağustos 2024