Eksim’in Genç Enerjileri IDEATHON Etkinliğinde Buluştu


Eksim Holding bünyesinde hayata geçen “Genç Enerji” programı kapsamında holdingin grup şirketlerinde çalışmaya başlayan 23 genç enerji, “IDEATHON” etkinliğinde bir araya geldi. Enerji, gıda, teknoloji, iş geliştirme ve Ar-Ge grubunun çalışmalarını yakından tanıma fırsatı bulan genç çalışanlar, Kozyatağı Hilton Otel’de gerçekleşen etkinlikte inovatif projelerini sundu. Sunumlarda, holdingin faaliyet gösterdiği sektörlere katma değer sağlayacak iş modelleri, teknoloji ve yapay zeka destekli uygulama projeleri yer aldı.

Eksim Genç Enerji programı kapsamında Eksim Holding’te çalışma hayatına atılan genç yetenekler, gelişimlerine katkı sağlayacak etkinliklerde buluşmaya devam ediyor. Son olarak Genç Enerji programı kapsamında gerçekleşen IDEATHON etkinliğinde bir araya gelen 23 genç enerji; enerjiden gıdaya, yenilenebilir kaynaklardan teknoloji, iş geliştirme ve Ar-Ge’ye kadar farklı sektör ve iş alanlarında deneyim kazanma fırsatı buldu. Kozyatağı Hilton Otel’de gerçekleştirilen sunum etkinliğiyle sona eren IDEATHON’un her yıl düzenli olarak gerçekleştirileceği ifade edildi.

Yönetim kurulu “genç enerjiler” ile buluştu

4 gün süren IDEATHON kapsamında genç enerjiler, ilham veren deneyimli yöneticilerle tanışarak networking fırsatı da yakaladı. Ayrıca Eksim Holding Gıda Grubu Başkanı Ahmet Demir ve Eksim Holding Enerji Üretimi Grup Başkanı ve Eksim Enerji CEO'su Arkın Akbay’ın gerçekleştirdikleri sunumlarla gençler, gıda ve enerji sektörlerinin dünü, bugünü ve yarını hakkında ufuk açıcı bilgilere sahip oldular. Etkinlikte kuşaklar arası iletişim ve tasarım odaklı düşünce eğitimleri de yer aldı.

IDEATHON'un 2'inci aşamasında, genç enerjiler geleceğe odaklanan ve teknoloji destekli iş fikirlerini; Eksim Holding'in Yönetim Kurulu Başkanı Ebubekir Tivnikli, Yönetim Kurulu Başkan Vekili, Yönetim Kurulu Üyeleri ve Eksim Holding İK Başkanı da dahil olmak üzere üst düzey yöneticilerden oluşan bir jüriyle paylaştı.

“Gençlerimizin gelişimlerine katkı sunmaya devam edeceğiz”

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Eksim Holding İnsan Kaynakları Başkanı Hasan Kaya, genç ve dinamik fikirlerin tecrübe ile buluşmasının önemini vurgulayarak; “Bugün, dijitalleşen ve hızla değişen iş dünyasında gençlerin adaptasyon yeteneği, yenilikçi düşünce yapısı ve teknoloji bilgisi şirketler için paha biçilmez bir değere sahip. Eksim Holding olarak genç yetenekleri bünyemize katarken, onlara aynı zamanda deneyimli ve tecrübeli kadromuzdan mentorluk alma imkânı da sunuyoruz. Oluşan bu sinerji, hem gençlerin profesyonel hayatta hızla ilerlemelerini destekliyor hem de kurumumuzun sürekli yenilenmesine ve gelişmesine katkıda bulunuyor.” ifadelerini kullandı.

Eksim Holding olarak sosyal sorumluluk bilinciyle hareket ettiklerini de belirten Kaya, sözlerini “Gençlerin eğitimine ve gelişimine yaptığımız yatırımlarla sadece kendi şirketimizin değil, ülkemizin de geleceğine yatırım yapıyoruz. Önümüzdeki dönemde, Genç Enerji programının yanı sıra farklı eğitim ve gelişim platformlarıyla da genç yeteneklerin yanında olmaya devam edeceğiz. Onların enerjisi, vizyonumuzla birleştiğinde, sektörümüz için sınırsız başarıların kapılarını aralamış olacağız.” ifadeleriyle tamamladı.

Nitelikli projeler yarıştı

IDEATHON etkinliği kapsamında kıyasıya mücadele eden takımlardan gıda kate- gorisinde Frotenfood ekibi dondurulmuş glutensiz gıda ihracatına ilişkin geliştirdiği proje ile birinciliği kazanırken, Yeni Teknolojilere Yatırım Stratejisi & Eksim Enerji Inno-Lab ekibi ise enerji depolama stratejileri ve teknolojilerine yönelik tasarladıkları proje sunumu ile birinciliği paylaştı. IDEATHON’a katılan diğer ekipler arasında “Otopriz”, “Caisy” ve “RES İşletmelerinde Verimlilik” yer aldı.

Eksim Genç Enerji Nedir?

Eksim Holding tarafından hayata geçirilen Genç Enerji, genç yeteneklerin mesleki ve kişisel gelişimlerine katkıda bulunmayı hedefliyor. Programa üniversiteden yeni mezunlar, yüksek lisans öğrencileri ile üniversitenin 3. ve 4. sınıf öğrencileri başvurabiliyor.

İlk etapta yaklaşık 2 bin adayın başvurduğu Genç Enerji programına seçilenler; Eksim Holding ve bağlı şirketlerinde çeşitli departmanlarda mesleki ve kişisel gelişim eğitimleri alıyor. Genç Enerji programı, gençlerin sektördeki potan- siyellerini en üst düzeye çıkarmalarına yardımcı olmayı hedefliyor.

 

 

Haberi pdf olarak okumak için görsele tıklayın.

 

DERGİ

HRdergi Temmuz - Ağustos sayısı çıktı! İyi okumalar...

SATIN AL Temmuz - Ağustos 2024