Vakko’nun Moda Silüeti, Yaşam Enerjisiyle Buluşuyor

Vakko, modada farkındalık yaratmak üzerine kurulan İlkbahar-Yaz 2020 kadın koleksiyonunda, yaşamın içindeki coşku ve neşeyi, canlı renkler, minimalist, sofistike siluetler ve geri dönüştürülebilen malzemelerle canlandırıyor. 

‘Moda Vakko’dur mottosuyla modayı yaratan Vakko, İlkbahar-Yaz 2020 sezonuna yaşam enerjisi katıyor. Bu sezon Vakko Kadın modasında renkler, emprimeler, geri dönüştürülebilir malzemelerle buluşuyor. Siluetlerin yaşam enerjisi ve coşkusuyla bütünleştirdiği bir anlayışa sahip olan koleksiyon, stili, malzemeleri ve enerjisiyle fark yaratıyor. 5 ana temadan oluşan koleksiyonun ana hatlarına canlanan moda anlayışı öncülük ediyor; bu canlanma önce renklerde, ardından baharın ve yazın coşkusunu yansıtan tüm stillerde kendini gösteriyor. 

Koleksiyonun temalarından biri olan ‘Cool Mood’; canlı renklerin, soft temalarla birleşerek net ve duru bir çizgiyi hareketlendirmesiyle ortaya çıkıyor. 

‘Negative&Positive’ adını taşıyan kontrastın buluşması; siyah beyazın modaya keskin dönüşünü müjdeliyor. Bazen sadece siyah beyazın gücü, bazen de siyah beyazın canlı renklerle buluşması güçlü duruşa güç katıyor. 

‘Az iyidir’ felsefesini özünde barındıran ‘Peaceful&Stylish’ teması dingin ve sofistike, minimalist bir silüetin pastel renklerle bir araya gelmesiyle ortaya çıkan ahengi çağrıştırıyor. Güçlü tasarım oyuncularının etkisi ilk bakışta göze çarpıyor. Aynı tema içerisine canlı renklerin dahil olması, tasarımların güçlü bir seslenişe sahip olmasını sağlıyor. 

‘La VitaE’Bella’ teması ilhamını yaşamın hayatımıza kattığı güzelliklerden alıyor ve bize günlük yaşamda görmeyi unuttuğumuz güzellikleri hatırlatıyor. Gökkuşağı kartelasının sunduğu enerji dolu renklerle moda, keyifli bir oyuna dönüşüyor. 

‘La Notte E’Bella’ teması ise günden geceye kullanılabilen bir şıklığı bohem ve romantik bir dokunuşla sunuyor. Beyazdan siyaha tüm renklerle, gün doğumundan gün batımına güçlü ve enerji dolu bir silüet yaratıyor.

Her bir tasarımda fark yaratan güçlü bir kadının izlerini taşıyan Vakko, sezonun en iddialı moda yorumlarından birini sunuyor.


DERGİ

HRdergi Haziran sayısı çıktı! İyi okumalar

SATIN AL Haziran 2024