Gezi: Sıcaklardan bunalanlar için Alaska

Tüm dünyanın görmek için can attığı, gezginlerin hayallerini süsleyen Alaska’ya benzersiz bir keşif gezisi…

Hayvanların uyum içinde yaşadığı yabani bir hayat, tertemiz ve ışıl ışıl parlayan bir deniz, doğanın gücü karşısında nutkunuzun tutulacağı bir coğrafyada doğayla iç içe iki hafta geçireceğiniz, Cruise gemileriyle yaşayamayacağınız olağanüstü bir deneyim...

FEST Travel, Kuzey Amerika'nın el değmemiş doğasını keşfe çıkacağınız benzersiz bir gezi için sizi 13 - 29 Temmuz 2019 tarihinde Alaska’ya davet ediyor. Doğanın ve vahşi yaşamın tüm güzelliğiyle gözlerinizin önüne serileceği gezi, ulusal parkların, buzulların ve fiyortların manzarasıyla benzersiz bir deneyim vaat ediyor.

Bu rotada, boz ayılara, kurtlara, geyiklere ve başka birçok hayvana ev sahipliği yapan, Amerika Birleşik Devletleri’nin en büyük milli parkı Denali ve buzulların arasında keşif ve gözlemleme şansı elde edeceğiniz ünlü Kenai Fiyortları da var.

Alaska hakkında bilmediğiniz 7 şey
  1. Fotoğraf çekmek amacıyla bir ayıyı uyandırmak yasaktır.
  2. Alaska, Rusya'ya sadece 80 km uzaktadır. 
  3. Şimdiye kadar yakalanan en büyük somon, Kenai nehrinde yakalandı ve 44 kg ağırlığındaydı.
  4. Dünyadaki buzulların yarısından fazlası Alaska'da bulunur. 
  5. Alaska'da geyik avlayan birinin kulağına fısıldamak yasaktır.
  6. Alaska'da nüfus yoğunluğu o kadar düşüktür ki eğer New York'un nüfus yoğunluğu Alaska kadar olsaydı, Manhattan'da 28 kişi yaşardı. 
  7. Bir geyiği uçaktan aşağı atmak, uçaktan geyikleri izlemek ve geyiklere alkollü içecek vermek Alaska'da yasaktır.  

Amerika Birleşik Devletleri’nin yüzölçümü olarak en büyük eyaleti Alaska, eskiden Rusya’ya ait olan daha sonra Amerika Birleşik Devletleri’nin para ile satın aldığı bakir bir coğrafya. Günümüzde sadece gezginlerin değil çok fazla seyahat etmeyen, yanı başındaki büyük şehirlere gitmeyen Amerikalıların dahi gitmek için can attığı bir yer.

Uzaktan bakıldığında soğuk, kurak, gezilmesi zor bir rota gibi görünebilir fakat Alaska gezginler için bulunmaz bir fırsat. Gittiğiniz zaman sizi iki bine yakın ada, irili ufaklı yüz binlerce göl, yeşil vadiler, büyüklüğüyle sizi şaşkına çevirecek ormanlar ve canlı çeşitliliğiyle gözlerinizi alamayacağınız bir tabiat karşılıyor.

DERGİ

Şubat 2024 sayısı yayında!

SATIN AL Şubat 2024