6 yıllık geçmişimizle, 5 yıldır ödülleri kucaklamamızın dikkat çeken hikayesi....

6 yıl önce AbbVie Türkiye’nin temellerini atarken, özgün kültürümüzü inşa etme sürecine tüm çalışanlarımızı dahil ettik. Birbirimizi dinledik ve çalışanlarımızdan gelen bildirimler doğrultusunda değerlerimizi ve çalışma anlayışımızı oluşturduk. Her AbbVie çalışanının, kültürümüzü geliştirip yaşatma konusundaki katkısı ve çabası sayesinde Great Place To Work Enstitüsü® (GPTW) tarafından düzenlenen “Türkiye’nin En İyi İşverenleri” araştırmasında 250-500 çalışan kategorisinde, bir kez daha liderliğe hak kazanarak 5’inci kez Türkiye’nin “En İyi İşvereni” seçildik. Ayrıca; üç yıldır üst üste aldığımız “Pharma’nın En İyi İşvereni” ödülüyle birlikte, “5. Yıl Özel Başarı Ödülü” ile “İş ve Yaşam Dengesi Özel Ödülü” olmak üzere, toplam 4 ödüle layık görüldük. Bu başarımızdan dolayı son derece gururluyuz.


 Seval Aksoy 

AbbVie Türkiye İK Direktö


Avrupa'nın da en iyilerindeniz

GPTW araştırmasındaki değerlendirme yöntemlerinden biri olan iş yerlerinin çalışmak için mükemmellik derecesinin (çalışanların güvenilirlik, saygı, hakkaniyet, gurur ve takım ruhu deneyimleri) ölçüldüğü Trust Index© Çalışan Anketi sonuçlarımızın da %94 olması bizleri ayrıca mutlu etti.

Ayrıca Avrupa genelinde 2 bin 800 şirketten 1.6 milyondan fazla çalışanın değerlendirme yaptığı GPTW “Çok Uluslu En İyi İşverenler” araştırmasında AbbVie, 2018 yılı Avrupa’nın en iyi işverenleri arasında yerini alarak biyo-teknoloji ve farma kategorisinde de üst üste 3’üncü kez “En İyi İşveren” seçildi.

Dünyanın en ciddi ve karmaşık bazı hastalıklarına yönelik çözümler geliştirmeye odaklanmış global biyofarma şirketi olarak 6 yıllık geçmişimizle, 5 yıldır üst üste böylesine özel ödülleri almamızın altında tabii ki dikkat çeken bir hikaye yatıyor. Bizim hikayemizin temelini, samimi, şeffaf, insan odaklı ve çalışan memnuniyetini önceliklendiren yaklaşımımız oluşturuyor.


AbbVie’de Mutlu Yaşam Çalışan Meclisi


AbbVie Türkiye İnsan Kaynakları ekibi olarak, çalışanlarımızın inovatif yaklaşımla, insanların hayatlarında iz bırakan, etki yaratan çözümler geliştirdikleri ve değer gördüklerini yürekten hissettikleri kültürümüzü sürdürüp daha da ilerletmek için çalışıyoruz.

Örneğin; şirketimizdeki tüm fonksiyonlardan temsilci gönüllü çalışanların oluşturduğu “AbbVie’de Mutlu Yaşam Çalışan Meclisi”, çalışan bağlılığını artırmaya yönelik uygulamalarımızın birçoğunu geliştiriyor. Bu özel platform ile çalışanlarımız; özel günlerin kutlanması, sosyal sorumluluk ve gönüllülük, hobilerin desteklenmesi ve kurumsal indirimler, bütünsel olarak sağlıklı ve keyifli bir çalışma ortamının oluşturulması için uygulamalar ve projeler gerçekleştiriyor.

Bize bu yıl “İş ve Yaşam Dengesi Özel Ödülü”nü getiren ise ofis dışı çalışmayı ve çalışanların çalışma saatlerini kendilerinin düzenleyebilmelerini içeren ”Esnek Çalışma Modelimiz”, serbest giyim kodumuz, ebeveynlere yönelik esnek uygulamalarımız ve hayatlarının belli zorlu dönemlerinde bazı özel ihtiyaçlara sahip olabilen çalışanlarımıza sağlanan destek gibi birbirimize duyduğumuz güven ve sevgi çerçevesinde, 6 yıldır sürdürdüğümüz uygulamalarımız diyebilirim.

Ayrıca, çalışanlarımızın çocuklarına her yıl “Okullar Açılıyor Partisi” düzenliyoruz. Bu organizasyon kapsamında, AbbVie’li ebeveynler ve çocukları çok keyifli bir gün geçiriyor. Geleneksel hale gelen bu partiyle çocuklarımız, AbbVie’yi daha yakından tanıma fırsatı edinmiş oluyor.

AbbVie’nin çalışanların gelişimine verdiği önem ve sağladığı destek, eşsiz kültürümüzün öne çıkan bir diğer unsuru. Çalışanlarımızın mevcut rollerindeki gelişimlerini sürdürmeleri ve kariyerlerini istedikleri doğrultuda yönlendirebilmeleri için, etkin bir yetenek yönetim süreci işleterek, her kişiye özel planlamalar gerçekleştiriyor ve gelişimlerine katkıda bulunuyoruz.


Lokal ve global gelişim fırsatları


AbbVie, yurt dışında kariyer yapmak isteyenler için de çeşitli fırsatlar sunan bir şirket. Çalışanlarımız, kariyer planları doğrultusunda hem proje bazlı hem de kısa ve uzun süreli global roller üstleniyorlar. Buna ek olarak, çalışanlarımızın mevcut rollerindeki gelişimlerini sürdürmeleri ve kariyerlerini istedikleri doğrultuda yönlendirebilmeleri için etkin bir yetenek yönetim süreci yürütüyoruz. Bu doğrultuda, gelecekte farklı liderlik rollerine gelme potansiyelini sergileyen çalışanlarımıza yönelik olarak, lokal ve global birçok gelişim fırsatı sunuyoruz. Dolayısıyla, şirketimizin sürekliliğini garanti altına alacak olan yeni liderlerin yetişmesini sağlıyoruz.

Tüm bu çalışmalarımız doğrultusunda Great Place to Work Anketi’nde, çalışanlarımızın %97’si AbbVie’nin çalışmak için harika bir yer olduğunu söylüyor. Bu oranın geçen sene %90 olduğunu düşünürsek, 6 yıl önce çıktığımız yolculukta çalışanlarımızla birlikte her geçen gün emin adımlarla yürümenin gururunu yaşıyoruz. 

DERGİ

HRdergi Temmuz - Ağustos sayısı çıktı! İyi okumalar...

SATIN AL Temmuz - Ağustos 2024