Kariyer Yolculuğunda Sertifika Programları Gerçekten Önemli mi?

Ağustos 08, 2023

Hangi alanda çalışıyor olursanız olun, ister yeni bir meslek edinmek isteyin ister alanınızda derinleşmeyi hedefleyin, bugün hızla değişen iş dünyası dinamiklerinde güncel kalmak çok önemli. Kariyer yolunda profesyonellerin en ihtiyaç duydukları şeylerden biri saygın bir kurumdan alınan, uzmanlığın onaylanmış olduğu sertifikalar. Bugün saygın kurumlardan alınan eğitim sertifikalarının kişilerin kariyerindeki ilerlemede, derinleşmedeki katkısı tartışılmaz. Sabancı Üniversitesi, EDU liderlik yolculuğunda farklı sertifika programları ile profesyonellerin geleceğine ışık tutmaya devam ediyor. 

Sertifika programları sayesinde profesyoneller sürekli yeni bilgiler edinerek güncel kalır ve iş dünyasının hızına adapte olurlar. Bunların yanı sıra başarıları kanıtlanmış bir kurumdan eğitim alırken elde edilen network olanağı, programlardaki karşılıklı öğrenme ortamı, alanda uzmanlaşma, gelişim, özgeçmişte güçlü referans oluşturma gibi faydalar bu gün artık kendini geliştirmek isteyen herkesin peşinden koştuğu faydalar arasında. Sabancı Üniversitesi Yönetici Geliştirme Birimi, EDU, Türkiye’de alanında öncü yapısı, güçlü eğitmen ağı, uygulama odaklı ve yenilikçi eğitimleri, uluslararası geçerliliğe sahip sertifikasıyla gelişimi yol edinen profesyonellere çözümler sunuyor.

İşte profesyonellerin Sabancı Üniversitesi Yönetici Geliştirme Birimi'nin sertifika programlarını tercih etmesi için 10 sebep:

1. Uluslararası Tanınırlık: Financial Times Executive Education Dünya Sıralaması’nda Türkiye’nin en iyi, dünyada ise 36. sırada yer alan Sabancı Üniversitesi, EDU, katılımcılara uluslararası tanınırlık kazandırıyor ve kariyerlerine küresel bir boyut katıyor.

2. Uzman Eğitmen Kadrosu: Sektöre yön veren eğitmenler ve Sabancı Üniversitesi akademisyenleri, kapsamlı bilgi birikimleri ve tecrübeleriyle katılımcılara değerli bir eğitim sunuyor, onları sektörün en iyileriyle buluşturuyor.

3. Farklı Eğitim Başlıkları: Yönetim ve liderlik, finans, satış, pazarlama, üretim ve verimlilik, eğitim ve teknoloji gibi farklı kategorilerde yer alan çeşitli eğitim başlıkları sayesinde katılımcılar, ihtiyaçlarına uygun programları seçerek kariyerlerini güçlendirme şansına sahip oluyor.

4. Güncel ve Uygulamalı İçerik: Programlar, sektörün güncel ihtiyaçlarına uygun olarak düzenleniyor ve katılımcıların iş yaşamlarında hemen kullanabilecekleri pratik bilgiler sunuyor. EDU, Financial Times Executive Education 2023 Sıralaması’nda “Eğitimlerde Gelecek Kullanımı” Kategorisi’nde Dünya’nın en iyi 16. Kurumu. Geleceğe yön vermek isteyen profesyonellere bu fırsatı, gelecek vizyonlu eğitimlerle sunuyor.

5. Network Olanakları: Katılımcılar, eğitimler sırasında farklı kurumlardan ya da sektörlerden profesyoneller ile karşılıklı öğrenme ve paylaşma olağına sahip oluyor. 

6. Liderlik Becerilerinin Geliştirilmesi: Liderlik ve yönetim odaklı programlar, katılımcıların liderlik becerilerini geliştirme, stratejik düşünme ve etkili karar verme gibi kritik yetkinliklerini pekiştirme imkanı sunuyor.

7. İnovasyon ve Teknolojiye Odaklanma: Teknolojinin hızla değişen dünyasında rekabet edebilmek için katılımcılar, eğitimlerimizdeki teknoloji odaklı içeriklerle güncel kalma ve inovatif çözümler üretme yetkinliklerini geliştiriyor.

8. Sektörel Farkındalık: Programlarımız, farklı sektörlerde çalışan profesyonellerin iş dünyasındaki mevcut ve potansiyel fırsatları anlamalarına, sektörel gelişmeleri takip etmelerine ve bu bağlamda stratejik kararlar almalarına yardımcı oluyor.

9. Kariyer İlerlemesi: Sertifika programları, katılımcıların CV'lerine değer katan bir akademik başarı ve uzmanlık sağlayarak, kariyerlerinde daha hızlı ilerlemelerine katkı sağlıyor. Bu bağlamda alanında Türkiye’de lider, dünyanın en saygın kurumlarından biri olan Sabancı Üniversitesi, EDU’dan sertifika almak bir ayrıcalık sunuyor.

10. Yaşam Boyu Öğrenme: Sabancı Üniversitesi Yönetici Geliştirme Birimi, katılımcılara sadece eğitim süresince değil, iş yaşamları boyunca da destek sağlayarak, yaşam boyu öğrenme kültürü oluşturmalarına yardımcı oluyor.

Sabancı Üniversitesi Yönetici Geliştirme Birimi'nin sunduğu sertifika programları, profesyonellere kariyerlerindeki başarıyı güçlü şekilde vadeden, uluslararası standartlara sahip ve sektörün liderlerinden oluşan bir ekosistem sunuyor. Eğitimlerde katılımcılar, kendilerini geliştirerek iş dünyasında öne çıkma fırsatı yakalıyorlar. Sabancı Üniversitesi, EDU’nun yaklaşan sertifika programlarımızı aşağıda inceleyebilirsiniz:

Yöneticiler İçin Finans Sertifika Programı

Yöneticiler İçin Finans Sertifika Programı; finansçı olmayan yöneticilerin, iş ortaklarının ve iş sahiplerinin, bir finansçı kadar bilgi sahibi olabilmelerini amaçlıyor. Bütünsel bir finansal bakış açısı kazanmalarını ve bir işletmenin tüm faaliyetleri süresince, karar süreçlerinde finansal boyutun etkilerini öngörebilmelerini hedefliyor.

5 Eylül’de başlayacak program için son başvuru tarihi 29 Ağustos 2023.

Yalın 6 Sigma Yeşil Kuşak Sertifika Programı

Yalın 6 Sigma Yeşil Kuşak Sertifika Programı, günümüzde, "Operasyonel Mükemmellik" alanında en çok kullanılan iyileştirme metodoloji olarak kabul ediliyor. Bu programda katılımcılar, "Yeşil Kuşak" seviyesi problem çözme araçlarını kullanarak, kuruluşları içerisinde karlılıklarına olumsuz etki eden verimlilik, kalite ve değişkenlikle ilgili konuları iyileştirebilecek araçları öğreniyorlar.  

Program 20 Eylül’de başlıyor. 9 Ağustos tarihine kadar erken kayıt fırsatının sunulduğu olan programın son başvuru tarihi 13 Eylül 2023.

Liderlik ve Yönetim Sertifika Programı

Liderlik ve Yönetim Sertifika Programı, profesyonellerin; kişisel, mesleki ve kurumsal gelişimi, geniş bir bakış açısıyla ele almalarını sağlayarak, strateji, liderlik, finansal becerilerini geliştirmelerine imkan tanıyor. Organizasyon genelinde kurumsal etkilerini artırmaları, ekiplerinin potansiyellerinden yararlanarak kapsayıcı bir çalışma ortamı oluşturma konusunda kabiliyetlerini geliştirebilmeleri hedefleniyor. 18 günlük eğitimin bir ön eleme süreci bulunuyor.

27 Eylül’de başlayacak program için erken kayıt fırsatı 5 Ağustos’ta son bulacak. 13 Eylül 2023 tarihinde ise tüm kayıtlar tamamlanacak. 

Uygulamalı Python Programlama Sertifika Programı

Uygulamalı Python Programlama Sertifika Programı, veri bilimine bir hazırlık dersi olmanın yanında, katılımcılara bilişimsel düşünme kavramlarını pratikte uygulayabilmeleri adına temel programlama yetenekleri kazandırmayı da hedefliyor.

Katılımcılara değişkenler, komutlar, şartlı ifadeler, döngüler, fonksiyonlar, temel veri yapıları ve dosya okuma/yazma işlemleri gibi Python3 diline ait temel programlama kavramları gösteriliyor. Program süresince matplotlib, numpy, pandas gibi Python kütüphaneleriyle örnekler zenginleştiriliyor, ders sonrası veri bilimine devam edebilmek adına gerekli altyapı sağlanıyor.

4 Ekim 2023’te başlayacak programın son başvuru tarihi 27 Eylül 2023.

Eğiticinin Eğitimi Sertifika Programı

Program, eğitmenlik kariyerinde ilerleyen kişilerin gelişim yolculuklarında, fark yaratan eğitmenler olabilmelerine; iyi bir eğitmen olmak için gereken tüm yetkinlik alanlarını geliştirebilmelerine destek ve rehber olmayı amaçlıyor.

28 Eylül’de başlayacak programda, yetişkin öğrenme teorisi ve öğretim tasarımı modellerinin temelleri, ihtiyaç analizi, fasilitasyon, öğrenme hedefleri, teknik ve materyal kullanımı ile ölçme ve değerlendirme yöntemlerine ışık tutulacak. Modüler yapıdaki programda, sahnede ve sanal ortamda katılımcıları etkileme, eğitimi hikayeleştirme konuları ile bilgiler aktarılacak.

Erken kayıttan yararlanmak isteyenlerin 21 Ağustos’a kadar kayıt yaptırmaları gerekiyor. 

Kurumsal İletişim Uzmanlığı Sertifika Programı

Kurumsal iletişim sektörüne yetkin ve donanımlı biçimde hazırlanmak, kariyerinde gerçek bir ilerleme kaydetmek isteyen herkes için sektörün duayenleri tarafından, iş dünyasından güncel örnekler ve uygulamalarla sürdürülecek program 29 Eylül’de başlayacak.

Toplam 9 tam eğitim gününden oluşan programda, geleneksel iletişim süreçlerinin yanı sıra lider iletişimi, kurumsal ilişkiler, itibar yönetimi gibi farklı başlıktaki konulara ışık tutulacak. Programda erken kayıt imkanından yararlanmak isteyenlerin 20 Ağustos tarihine kadar kayıt yaptırmaları gerekiyor.

E-Ticaret Uzmanlığı Sertifika Programı

E-Ticaret’e ilgili duyan ve kendini bu konuda geliştirmek isteyenler, profesyoneller, girişimciler, e-ticaret konusunda gelişim hedefleyen şirketlerin yöneticilerine yönelik tasarlanan program 2 Ekim’de başlıyor.

E-ticaret Uzmanlığı Sertifika Programı  katılımcılara online alışveriş ve e-ticaret kavramları hakkında bilgiler aktarabilmeyi hedefliyor. E-Ticaret ve yeni nesil ticaretin yeni trendlerinin farkında olma, müşteri beklentileri ve tüketici trendlerine dayalı bir dijital strateji oluşturabilme, başarılı bir e-ticaret stratejisi oluşturabilme gibi konulara ışık tutacak program toplam 21 oturumdan oluşuyor. Programda erken kayıttan yararlanmak isteyenlerin 31 Ağustos’a kadar kayıt yaptırmaları gerekiyor. 

Sabancı Üniversitesi, EDU tarafından gerçekleştirilen sertifika programlarıyla geleceğe yön veren liderler arasında yer almak için:

edu.sabanciuniv.edu/tr/sertifika-programlari