Idenfit, evden çalışma döneminde İK teknolojileri alanında akıllı çözümler sunuyor!

Nisan 04, 2020

Son bir aydır, dünyanın birçok ülkesinin yanı sıra ülkemizde de görülen Korona (Covid 19) virüsün yaşam şeklimizin yanında çalışma hayatımızı da oldukça değiştirdiği bir gerçek. Ofislerimizi bir süreliğine kapatıp, evlerimizden dijital kanalları kullanarak çalışıyor, bu süreci hem bireysel hem de işletmeler olarak en hasarsız ve en efektif şekilde yönetmeye çalışıyoruz.

Kriz dönemlerinin sağlıklı bir şekilde atlatılabilmesi ve olağan düzenden sapmadan, iş akışının doğru ve verimli bir şekilde yönetilebilmesi için, görevlerin ve iş takibinin doğru bir şekilde düzenlenmesi ve takip edilmesi gerekir. 

Idenfit Kurucusu Onur Bayındır: "Bu süreçte haftalık bir birim aldığımız talep, üç birim oldu."

Bu noktada Idenfit, çalışanların dijital ve güvenli bir şekilde tanımlanmalarına, izlenmelerine ve yönetilmelerine olanak sağlayan bulut tabanlı smart çözümleriyle, kullanıcılarına yaşadığımız bu olağan dışı süreçte büyük kolaylık sağlıyor. Dolayısıyla uzaktan çalışmaya yeni başlayan, teknik ve bütçesel anlamda maliyete girmek istemeyen küçük, orta ya da büyük ölçekli şirketler (KOBİ) tarafından rağbet görüyor. Personel yönetimini ve takibini kolaylaştıran bulut tabanlı bir platform olan Idenfit’in kurucusu Onur Bayındır, "Bu süreçte haftalık bir birim aldığımız talep, üç katına çıktı." diyerek bu platformlara olan talep artışını doğruluyor. 

KOBİ’lerden fabrikalara kadar farklı büyüklükte iş yerlerinin ihtiyaçlarına yönelik akıllı çözümler üreten İdenfit, modüler yapısı sayesinde kullanıcının ihtiyacına bağlı olarak, ayrı ayrı kullanılabildiği gibi bütünleşik olarak ya da birkaç modül bir arada olarak da kullanılabiliyor.


Cep telefonuna indirilen bir uygulama! 

Şirketlerin personel giriş-çıkışlarını normalde ya turnike ile ya da parmak izi cihazıyla takip ettiklerini söyleyen Bayındır, "Ama uzaktan çalışma sisteminde bunu uygulamak mümkün değil. Cep telefonlarına indirilen uygulamamızla, çalışanın mesaiye başlayıp başlamadığına dair alınan bildirimler kontrol ediliyor. Böylece veri akışı sekteye uğramıyor." diyor.

Idenfit kullanıcıları diledikleri zaman, internet bağlantılarının olduğu her yerden kolaylıkla sistemlerine ve bildirimlerine ulaşabiliyor ve gerek duydukları işlemleri yapabiliyorlar.


Peki bu bildirimler nasıl doğrulanıyor?

Bir bildirimi kimin yaptığını anlamak için uygulamanın fotoğraf özelliği kullanılıyor. Yani personel bu bildirimi yaparken, uygulama anlık olarak personelin fotoğrafını çekiyor. Dolayısıyla bilgi de doğrulanıyor. Bir taraftan lokasyon bilgisiyle de personelin belirttiği yerde işe başlayıp başlamadığını kontrol ediliyor. Uygulamanın kullandığı biyometrik, IoT, Beacon, Rfid teknolojiler;  çalışanların gerçek zamanlı, anlık takibine olanak sağlıyor.


Daha fazla bilgi almak için www.idenfit.com adresini ziyaret edin.