FLO’da Global Kariyer Hikayeleri


3 kıtada 30 ülkede 800’den fazla mağazasıyla müşterileriyle buluşan FLO, globalleşme yolculuğundaki adımlarını her geçen gün daha da hızlandırıyor. Global bir ekosistemde farklı kültürlerin bir arada yaşatıldığı FLO, tüm çalışanlarına sınırların ötesinde bir kariyer yolculuğu sunuyor.

Son yıllarda teknolojinin ve iş mo- dellerinin gelişmesi ile küresel kariyer olanakları sunan şirketler cazibe merkezi haline gelmeye başladı. Bu yönelimle beraber işverenlerin tercih edilme noktasında en büyük kriterlerden biri de firmaların sunduğu global kariyer olanakları olmaya başladı. Birçok araştırma gösteriyor ki; özellikle yeni mezun ve genç profesyoneller global temaslı rollerde ve çok uluslu bir yapıda çalışmayı istiyor.

3 kıtada 30 ülkede 15.000’i aşkın çalışanı ile faaliyetlerini sürdüren FLO, başarısının ardındaki gücünü çeşitlili- ğinden alıyor. FLO’da farklı kültürlerin bir araya geldiği kapsayıcı bir çalışma atmosferi bulunuyor. Global operasyonları ve çok kültürlü iklimi ile FLO sınırları aşan kariyer fırsatları sunuyor. FLO her bir çalışanı için profesyonel ve kişisel yetkinliklerini geliştirirken, yeni perspektifler kazandırmak üzerine global kariyer yolculukları tasarlıyor.

Global operasyonlarını her geçen gün daha da güçlendiren FLO, yürüttüğü uluslararası projelerle farklı kültürleri, iş yapış şekillerini ve iletişim tarzlarını deneyimlemeye fırsat sağlıyor. Böylece çalışanların hem profesyonel hem de kişisel yetkinliklerini geliştirmeleri için ortam sunuyor. Farklı departmanlarda görev alan FLO’lular, yurt dışındaki çalışma arkadaşları ve paydaşları ile yakın iş birliği içinde çalışarak hem ortak projeleri hayata geçiyor hem de hep beraber yaratıcı çözümler geliştirebiliyorlar.

3 kıtaya 30 ülkeye yaygınlaşan FLO’nun genel merkezi İstanbul’da bulunuyor. Türkiye’nin yanı sıra modanın başkenti İtalya ve ayakkabı teknolojilerinin dünyadaki kalbi olarak anılan Çin’de ofisleri bulunan FLO kelimenin tam anlamıyla her fonksiyonunda global kariyer imkanları sağlıyor. Ürün, kategori, marka, e-ticaret, IT, pazarlama, lojistik, mağazacılık, tedarik operasyonları gibi aklınıza gelebilecek her departmanda global temaslı iş süreçleri yürütülüyor. Çok uluslu istihdama sahip olması FLO’luların dünyanın dört bir yanından çalışma arkadaşlarına sahip olmasına olanak tanıyor. Özellikle Nine West, Reebok, Lotto, U.S. Polo ASSN gibi global markaların bölgesel lisans haklarına sahip olması dolayısıyla FLO’lular Amerika ve Avrupa ülkelerinden paydaşları ile çok yakın çalışıyor.

Global ayakkabı fuarlarına yapılan iş seyahatlerinin yanı sıra global mağazacılık ve e-ticaret operasyonlarını yerinde görmek imkânı FLO’ların global kariyer yolculuklarına önemli katkılar sağlıyor. Sınırların ötesinde bir kariyer imkânı sunan FLO, tüm çalışanlarını büyüyen ve globalleşen büyük bir ailenin parçası olarak tanımlıyor. FLO’lular global ve çok uluslu bir yapıda çalışmanın hem kişisel hem de mesleki olarak gelişimlerine önemli katkılar sunduğunu aktarıyor.

Uluslararası Lojistik Yöneticisi Gamze Alkış

Uluslararası arenada bulunmak ve lojistik alanında global bir şekilde çalışmak çok keyifli. Özellikle FLO’da sürekli gelişen yapıda bunu gerçekleştirmek beni ve ekip arkadaşlarımı çok fazla geliştirdi. Farklı kültürlerden birçok arkadaşım oldu. Aynı zamanda firmalarda da kültürel anlamda gözlemleme şansı yakaladım.

Yurt Dışı Kategori Müdürü İpek Özyeşil Akpolat

Ben işimi yaparken en çok Çin ile görüşüyorum. Çin’de bir ofisimiz var. Özellikle koleksiyon çalışmasından ürünlerin sevkiyatına kadar oradaki çalışma arkadaşlarımızla birlikte süreçlerimizi yönetiyoruz. Üstelik dünyanın farklı bir noktasına gittiğimde bir FLO mağazasında, oradaki müşterinin heyecanını birlikte yaşamak ve içerideki koleksiyonun beğenildiğini görmek bize çok ayrı bir motivasyon katıyor.

Yurt Dışı Operasyonlar Perakende Direktörü Egemen Altan

FLO’nun çok markalı, çok kanallı farklı ülkelerde iş yapan bir yapısı var aynı zaman Türkiye’de çok başarılı giden ve yurt dışında da hızlı adımlarla büyüyen ve çok büyük bir potansiyeli olan bir şirket. Böyle bir ortamda çalışmanın insanın kişisel vizyonuna olan katkısı da inanılmaz.

ERP Proje Yönetimi Müdürü Deniz Saraçoğlu

FLO’da çalışmak çok büyük bir avantaj çünkü global bir dünyadan bahsediyoruz. Sadece Türkiye’de değil, yurt dışında da pek çok farklı ülkede projelerimizi yönetiyoruz. Farklı ülkelerde bunu yapmanın bize farklı avantajları ve katkıları oluyor. Bilgi ve tecrübemizi farklı kültürlerle paylaşabiliyoruz. Aynı zamanda farklı coğrafyalarda farklı iş ortaklarımızla İngilizce konuşarak dil yeteneklerimizi de geliştiriyoruz. Globalleşen çok uluslu ve mevcut operasyonları artıran ve bunun üstüne yeni süreçler, yeni teknolojiler ekleyerek devam eden bir firmada çalışmak bizim için çok keyifli.

Marka Pazarlama Müdürü Deniz Kaya Özer

Global partnerlerle sürekli temas halinde olmak çok keyifli. Özellikle birbirimizin deneyimlerden faydalanıyoruz. Böylece alışılmışın dışında farklı deneyimler elde ediyoruz. Bu da işimize bambaşka bir heyecan katıyor. Sürekli Amerika ile iletişimdeyiz. Arada büyük bir saat farkı olmasına rağmen yine de ortak bir saatte buluşup bütün iş akışlarımızı aktarıyoruz.

Yurt Dışı Ar-Ge Müdürü Engin Karagül

FLO globalde çok dinamik güçlü bir yapı. Farklı kültürleri bir arada görebiliyoruz. Haftanın bir günü Fas’ta yemek yerken, haftanın bir günü Gürcistan’da mağaza ziyareti yapabiliyorsunuz. Dolayısıyla bu çok kültürlülük içinde bulunmak sizin kişisel gelişiminize de fayda sağlıyor. Siz de bu anlamda daha geniş perspektiften hayatı irdeleyebiliyorsunuz.

Marka Uzmanı Nihan Balıkçı

Özellikle Nine West markamız için Amerika ile sürekli iletişim halindeyiz. Burada Amerika ile yaptığımız bu iş birliğiyle yeni iş modelleriyle tanışıyorum. Farklı kültürler, farklı tecrübeler ve farklı teknolojilerden yararlanıyorum. Gün sonunda farklı perspektiflerden markayı ve sektördeki gelişmeleri değerlendirme fırsatı buluyorum.

Ülke Alokasyon Müdürü Yusuf Demirci

FLO yurt içinde olduğu gibi yurt dışında da istikrarlı bir şekilde büyümeye devam ediyor. 30 ülkede faaliyet gösteriyoruz. Bu ülkelere giderek müşterilerimizi tanımaya, taleplerini anlamaya çalışıyoruz. Bu noktada bulunduğunuz çerçevenin dışına çıkarak çok yönlü düşünmeye fırsat sağlıyor. Çünkü çok farklı kültürleri, çok farklı pazarları anlamaya çalışıyorsunuz. Bu süreç hem çok keyifli hem de çok öğretici.

 

 

Haberi pdf olarak okumak için görsele tıklayın.

DERGİ

HRdergi Temmuz - Ağustos sayısı çıktı! İyi okumalar...

SATIN AL Temmuz - Ağustos 2024