Eleman.net, 'Sen de El Ver' ile depremzedelere istihdam desteği veriyor!

Şubat 02, 2023

Eleman.net 'Sen de El Ver' projesi ile depremzedelere istihdam desteği veriyor... Deprem felaketinden etkilenen işverenlere ve başka illere taşınmak zorunda kalan ve iş arayan vatandaşlar için özel aday havuzu oluşturan Eleman.net'in projesinin detaylarını Eleman.net CEO'su Murat Günay'dan dinledik. 

Ülke olarak zor bir dönemden geçiyoruz. Öncelikle yaşanılan depremlerde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza rahmet, yakınlarına sabır ve metanet, yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum. Asrın felaketi olarak geçen bu depremlerin yaralarını hep birlikte saracağız. Eleman.net olarak ilk günden beri biz de depremzedeler için birçok destek çalışmasına aktif olarak katkıda bulunduk. Zorlu ilk günler atlatılmaya ve afetin acı tablosu daha net ortaya çıkmaya başladıktan sonra bir yandan yaralarımızı sarmak diğer yandan da bölgede işinden ve işyerinden olan vatandaşlarımızın hayatlarını idame ettirebilmeleri için çözümler üretmek istedik. Bu doğrultuda üzerimize düşeni yaparak “Sen de El Ver” projemizi hayata geçirdik.

Projemizle birlikte hala Kahramanmaraş, Gaziantep, Hatay, Osmaniye, Adıyaman, Şanlıurfa, Diyarbakır, Malatya ve Adana’da yaşayan ya da afet sonucunda başka illere taşınmak zorunda kalan ve iş arayan vatandaşlarımız için özel aday havuzu oluşturduk.

Depremzedeleri istihdam etmek isteyen tüm firmalara özel bir alan oluşturarak ilan yayınlamalarını sağlıyoruz. Yanı sıra depremden etkilenen 10 ildeki yerleşik KOBİ’lere ücretsiz ilan yayınlama hakkı tanımlıyoruz.  

Bu doğrultuda depremzede.eleman.net’i hızlıca yayına aldık. Sitemiz aracılığıyla Türkiye’nin istihdama en büyük katkı sağlayan şirketleriyle birlik olarak afetten etkilenen tüm vatandaşlarımıza hızlıca çözümler sunmayı hedefliyoruz. Cumhuriyetimizin 100. yılında ülkemizin yaralarını sarıp her alanda tekrar ayağa kalkacağına inancımız tam. Biz güçlü bir milletiz ve bu süreci de atlayabileceğimize inanıyoruz. 

(Deprem bölgesinde personeli bulunan şirketler için) Bölgedeki personeliniz için ne tür çalışmalar yapıyorsunuz? Nasıl destekler sunuyorsunuz? Bundan sonraki süreci nasıl yönetmeyi planlıyorsunuz?

Eleman.net olarak bizim afet bölgesinde doğrudan istihdamımız bulunmuyor. Fakat düzenlediğimiz ‘Sen de El Ver’ kampanyası ile Kahramanmaraş, Gaziantep, Hatay, Osmaniye, Adıyaman, Şanlıurfa, Diyarbakır, Malatya ve Adana’da yer alan işletmeler ve bireyler için istihdam seferberliği başlattık. Bu kampanya dahilinde yayına aldığımız depremzede.eleman.net üzerinden işverenler ve iş arayan adayları bir araya getireceğiz. Uzun vadeye yayacağımız bir destek çalışması bu. Yaşanan afetten yaklaşık 13.5 milyon kişi etkilendi. Oluşturduğumuz sistemle afet bölgesinde yaşayan ya da deprem sonrası bölgeyi terk etmek durumunda kalan tüm adaylar oluşturacağımız havuza dahil olabilecekler. Bu alana tüm firmalar ücretsiz olarak ulaşabilecek. Aynı zamanda depremzede vatandaşlarımızı istihdam etmek için ilan vermek isteyen firmalara özel öncelikli ilan bölümümüz de yer alacak. Türkiye’nin duyarlı firmalarının katkılarıyla yaraları hızla saracağımıza inanıyoruz.