İş’te Eşit Kadın Sertifikası, kimya sektöründe büyüyor!

Ocak 01, 2023

İş hayatında kadınlara eşit haklar ve fırsatlar sunan kurumlar, Sürdürülebilirlik Akademisi ve İngiliz denetim şirketi Intertek işbirliği ile yapılan bağımsız bir denetim sonrası bu yaklaşımlarını belgelendirerek iş dünyasındaki dönüşümün öncülerinden olup İş’te Eşit Kadın Sertifikası almaya hak kazanıyorlar.

İş’te Eşit Kadın Sertifikası alan kurumlar 2015’te Birleşmiş Milletler’e üye tüm ülkeler tarafından kabul edilen “17 Sürdürülebilir Kalkınma Amacını” gerçekleştirme yolundaki sürece de katkı sağlıyorlar. Toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanmasına yönelik yapılan her çalışma kuruma yararlarının yanında ulusal ve global ölçekte de bütünsel bir amaca hizmet ediyor.

Fırsat eşitliğine yönelik taahhüt ve söylemlerini eyleme geçirmiş olan kurumlar Yönetim Sistemi, İşe Alım ve Çalıştırma, İş Sağlığı ve Güvenliği, Tedarik Zinciri ve Sosyal Etki ana başlıkları altındaki kriterlere göre denetleniyorlar.

Kurum itibarı, çalışan bağlılığı, sürdürülebilir yönetim sistemi oluşturma gibi pek çok alanda kurumlara katkısı olan İş’te Eşit Kadın Sertifikası aynı zamanda Toplumsal Cinsiyet Eşitliği için yapılan çalışmaların önemli örneklerinden biri.

NF Kimya 2009 yılında tekstil yardımcı kimyasalları üretimi, teknik satışı ve tekstil boyar madde teknik satışı yapmak üzere kurulmuştur. Her geçen gün ülke çapında organizasyon ağını genişleten NF Kimya, Türkiye başta olmak üzere dünyanın birçok bölgesinde faaliyetlerini sürdürmektedir. Türkiye’nin her bölgesinde, Pakistan ve Özbekistan’da personel ve depo alanlarıyla hizmet vermektedir. Kurulum yapılanmasında özellikle piyasa ihtiyaçları, sürdürülebilirlik ve çevre duyarlılığında uluslararası standartlar göz önüne alınmış, vizyon olarak benimsenmiştir. AR-GE ve üretime yapılan yatırımlarla laboratuvarlarda çözüm odaklı hizmet olanaklarını artıran NF Kimya, her geçen gün kendini yenilemeyi ve geliştirmeyi hedef almıştır. Bu konuda müşterilerine en hızlı ve doğru servisi sağlamaktadır.

NF Kimya, Denizli fabrikasında Intertek tarafından yapılan denetim sonrası İş’te Eşit Kadın Sertifikası almaya hak kazanmıştır.

NF Kimya Yönetim Kurulu Başkanı Naif Atlas, konu ile ilgili yaptığı açıklamada “NF Kimya olarak, Sürdürülebilirlik Akademisi ve İntertek iş birliği ile İş'te Eşit Kadın sertifikasının belgelendirme denetimini başarıyla tamamladık ve sertifika almaya hak kazandık. ‘’Sürdürülebilir Bir Hayat İçin Çözüm NF Kimya ‘’ misyonumuz ile sürdürülebilir kalkınma hedefleri kapsamındaki toplumsal cinsiyet eşitliği gerekliliklerini yerine getirmenin mutluluğunu ve bu sürecin bir parçası olmanının gururunu yaşıyoruz ” beyanında bulundu.