Yeni Nesil Liderlik Zirvesi - 2020

Özet

Şirketleriniz geleceğe hazırlanıyor. Peki liderleriniz?

İstanbul

İÇERİK

Dünya büyük bir dönüşüm içinde. Bu dönüşüm iş dünyasına da yansıyor: Gündemimizde Endüstri 4.0, dijitalleşme, büyük veri ve çeviklik gibi kavramlar var. Şirketler hızlı bir biçimde geleceğe hazırlanma çabası içinde. Peki ya liderler? Önümüzdeki dönemde hangi liderlik yetkinlikleri daha fazla gündemde olacak? Liderlik beceri setlerinin nasıl düzenlenmesi gerekiyor? Liderlik gelişim programlarının içeriğinde neler olmalı? 

Gelin, bu çalışmaları başlatmış olan önde gelen şirketlerin yöneticilerinden ve konuyu odağına alan danışmanlardan, şirketinizi geleceğe hazırlayan liderlerin geleceğe nasıl hazırlanması gerektiğini dinleyelim. 

Neden “Yeni Nesil Liderlik Zirvesi”?

Çünkü dünya değişiyor, iş dünyası değişiyor ve 4’üncü Sanayi Devrimi’nin eşiğindeyiz. Bu durum, liderlerden beklenen özellikleri de değiştiriyor. Artık liderlerin daha karmaşık ve uyumlu düşünce becerilerine sahip olması çok önemli. 

Yapay Zeka ve robotlar gibi teknolojik gelişmeler tüm sektörlerde değişim yaratmaya başladı ve bu yeni dijital dünyayı yönetmek için liderlerin daha çevik olması gerekiyor. 

Organizasyonların demografik yapısı değişiyor ve pek çok organizasyonda genç nesil baskın güç haline gelirken bu da yeni zorlukları beraberinde getirebiliyor. 

Yaşanan değişimle birlikte, liderlik gelişim yöntemlerinin de değişmesi çok önemli. İş başı deneyimler, koçluk ve mentörlük önemini korurken; liderlerin yeni ortama uyum sağlayacak en doğru şekilde geliştirilmesi gerekiyor. 

Neler konuşacağız?

İçinde bulunduğumuz değişim, hangi liderlik özelliklerini ön plana çıkarıyor?

Yeni liderlik yaklaşımları 

Liderlik gelişiminin geleceği 

Şirketler bu yeni döneme liderlerini nasıl hazırlıyor?

İyi uygulamalar ve danışmanların önerileri ile… KONUŞMACILAR

Fulya Taşkın
Fulya Taşkın
ING İnsan Kaynakları Grup Müdürü

SPONSORLAR