Prosci® Değişim Yönetimi Sertifika Programı, Sabancı Üniversitesi EDU'da!

Sabancı Üniversitesi Yönetici Geliştirme Birimi, EDU; değişim yönetimi konusunda geliştirdiği metodoloji ile Dünya lideri konumundaki Prosci®’ın, tüm dünyada geçerli sertifikasını iş dünyasının profesyonelleri ile buluşturuyor.

Değişim yönetimi alanında geliştirdiği metodoloji ile dünya lideri konumundaki Prosci® ve Sabancı Üniversitesi Yönetici Geliştirme Birimi, Prosci®’ın tüm dünyada geçerli Değişim Yönetimi Uygulayıcı Sertifikası’nı iş dünyasının profesyonelleriyle buluşturmak için iş birliği yapmak üzere anlaştılar.

Değişim yönetimi danışmanlığı ve eğitiminde küresel bir lider olan Amerika merkezli Prosci®, 1994 yılında kuruldu. Müşterileri arasında Fortune 500 şirketleri, devlet kurumları ve kâr amacı gütmeyen kuruluşlar yer alan Prosci,®’ın Dünya çapında 70'ten fazla ülkede ofisleri ve ortakları bulunmakta.

25 yılı aşkın süredir süregelen araştırmalar ile yarattığı metodolojisiyle, araştırma ve en iyi uygulamalara dayanan eğitimleriyle Prosci®, Dünya çapında 120'den fazla ülkede, binlerce kuruluşta, 100.000'den fazla değişim yönetimi uygulayıcısına eğitim verdi.

Tüm Dünyada Geçerli Sertifika

Sabancı Üniversitesi Yönetici Geliştirme Birimi Direktörü Gonca Börekçi Baybaş, yapılandırılmış, uyarlanabilir ve tekrarlanabilir bir yaklaşım olan Prosci® Metodolojisini, Sabancı Üniversitesi, EDU olarak iş dünyasına kazandırmaktan mutlu olduklarını belirtti. EDU olarak, iş dünyasına değer yaratan eğitimlerle katkı sunmayı hedeflediklerinin altını çizen Baybaş, Prosci® iş birliği ile ilgili şunları söyledi: 

“Uluslararası geçerliliği olan ve dünyada bu konudaki lider kurumlardan biri ile işbirliği içinde hayata geçirdiğimiz Prosci Değişim Yönetimi Sertifika programı ile, Türk İş dünyasındaki profesyonellere kariyerlerinde fark yaratacak bir gelişim aracı sunmanın gururunu yaşıyoruz. İş dünyasında kariyerlerinde ivme yaratmak isteyen, değişimi yönetmek ve liderlik etmek konusunda uzmanlaşmak isteyen profesyonellere yönelik sunduğumuz program, katılımcılara tüm yıl boyunca gerçek şirket projeleri üstünde çalışabilecekleri araçları ve metodolojiyi sunuyor.”

24 Kasım 2023’de başlayacak EDU - Prosci® Değişim Yönetimi uygulayıcı programının amacı, katılımcıların, kazandıkları analitik araçları ve pratik yaklaşımları, kurumlarındaki değişim girişimlerine uygulayabilecek ve değişim yönetiminde hedeflenen yatırım dönüşlerini, metodolojik olarak sağlayabilecek kadar donatmak.

Prosci® Türkiye Temsilcisi “and Change İstanbul” kurucu ortağı ve genel müdürü Hamdi İstanbullu, "Mükemmellik ve yenilikçiliğe olan tutkumuzu paylaşan prestijli bir kurum olan Sabancı Üniversitesi Yönetici Geliştirme Birimi, EDU ile ortak hareket etmekten heyecan duyuyoruz" dedi. Yapılan işbirliği sayesinde kurumlara en ileri çözümleri sunarak, projelerde “insan” tarafının önemi konusunda farkındalık yaratmak istediklerini belirten İstanbullu,”Böylece  kurumların, değişimi yönetmenin zorluklarına hazırlıklı olmalarına yardımcı oluyor, verimli, rekabetçi ve sürdürülebilir bir yapıya kavuşmalarını hedefliyoruz” dedi. 

2002 yılında kurulan Sabancı Üniversitesi, Yönetici Geliştirme Birimi, EDU çok geniş alana yayılmış eğitim ve sertifika programları sunuyor. EDU, 2023 itibarıyla, 321 kurumla eğitimlerde bir araya gelerek eğitim konusunda farklı çözümler sundu. 15 bin günü aşan eğitim sonunda, 263 binden fazla katılımcıya eğitim verdi. 20 yılın ortalaması alındığında EDU’nun katılımcılar nezdindeki başarı puanı en yüksek düzeyde yer alıyor.


"Prosci® Değişim Yönetimi Sertifika Programı hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Yeni makalemizi okudunuz mu?